Genel
18 Kasım 2018 ( 7377 görüntülenme )

'Karamollaoğlu'nun açıklaması SARAY'A DÜŞTÜ'

Saadet Partisi (SP) lideri Temel Karamollaoğlu, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçime ilişkin "Öyle bir başkanlık sistemi ki Türkiye'den başka bir yerde yok bu böyle bir sistem. Sadece diktatörlükle yönetilen ülkelerdeki sistemlerle benzerlik gösteriyor. " dedi.


SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Niğde'de düzenlenen 6'ncı Olağan Kongresi'ne katıldı.Niğde Kültür Merkezi'ndeki kongrede konuşan Karamollaoğlu, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimin önemli olduğunu vurguladı.  Karamollaoğlu şöyle devam etti;

'BİZDEN BAŞKA HİÇBİR ÜLKEDE BÖYLE BİR SİSTEM YOK'

"Bir taraftan Orta Doğu'da yaşananlar bir taraftan oynanan oyunlar. 'Büyük Ortadoğu Projesi' adım adım işletiliyor. Ne yazık ki bizi de bu kargaşanın içine ittiriyorlar. BOP'un haritaları Pentagon'da hazırlanıp, yayınlanırken bizimkiler, şaşkın şaşkın baktılar sadece. Öyle bir başkanlık sistemi ki Türkiye'den başka bir yerde yok bu böyle bir sistem. Sadece diktatörlükle yönetilen ülkelerdeki sistemlerle benzerlik gösteriyor. Onun için seçimler çok önemli" diye konuştu.

Kavga yerine müzakerenin tercih edilmesi gerektiğini kaydeden Karamollaoğlu;

'HASTALIK BÜYÜK AMA HER DERDİN BİR ÇARESİ VAR'

"Biz ayrı gayrının olmasını istemiyoruz. Farklı renklerle birlikte yaşamak istiyoruz. Bizden olmayanı ötekileştiremeyiz. Siyaset üç kağıtçı mesleği değil; fikir üreten, problemlere doğru teşhis koyan bir kurumdur. Bunu doğru kullanırsanız tabi. Özellikle kavga yerine müzakereyi tercih edelim. Eninde sonunda insanlarımız gerçekleri görecekler. Hastalık tedavi edilemeyecek kadar büyük ne yazık ki; ama her derdin bir çaresi vardır. Çare de çözüm de Saadet Partisi'dir" dedi. 

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu'na, konuşmasının ardından partisinin Gençlik Kolları'nca kara kalem portresi hediye edildi.

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ