Genel
13 Haziran 2018 ( 1588 görüntülenme )

KARAMOLLAOĞLU'NDAN ÇOK SERT AÇIKLAMA!

Fatih Erbakan'ın,'Saadet'e verilen oy CHP'ye gider' sözlerine tepki gösteren Temel Karamollaoğlu, "“Ne demek oy verirseniz CHP’ye gider? Bunu böyle tarif etmek aslında hazımsızlığın bir işareti" dedi.


24 Haziran seçimlerine yaklaşırken Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, "Saadet'e verilen oy CHP'ye gider" sözleriyle gündeme gelmişti.

Bu sözlere tepki gösteren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Ne demek oy verirseniz CHP’ye gider? Bunu böyle tarif etmek aslında hazımsızlığın bir işareti. Öbür taraftan da eğer hazımsızlık yoksa bu konuyu anlayamamanın bir işareti. Bizim bu tür sözlerle oyalanacak halimiz yok” yorumunda bulundu.

Yeni Asya'dan Ülker Yılmaz Caba'nın sorularını cevaplayan Karamollaoğlu, Saadet Partisi’nin CHP, İyi Parti ve Demokrat Parti ile kurduğu Millet İttifakı’na yönelik iktidardan gelen ‘dört benzemezler’ ve ‘şer odakları’ nitelendirmelerine, “İşte bunlar bir defa çirkin. Siyaseten bizim hiçbir zaman benimseyemeyeceğimiz bir üslûp. 

Eğer milletin belli bir kısmı belli partileri tercih ediyor, onlara oy veriyorsa, siz bunları ‘şer odakları’ diye tarif edemezsiniz. Siz söylediğiniz konuma düşersiniz. 

Şer ne demek? Kötülük demek. 

Eğer siz bu memleketi kutuplaştırmaya çalışırsanız en büyük zararı verirsiniz. Bu şu manaya geliyor; sizin başkalarına tahammülünüz yok. Siz tahammülsüzsünüz. Kimseyi dinlemiyorsunuz, kimseyle istişare edemiyorsunuz. Bugün başımıza gelen sıkıntıların temelinde de bu yatıyor” diye konuştu.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ