Partisinin basın toplantısında iktidara yönelik sert ifadeler kullana Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, "İktidardaki arkadaşlara şu hususu hatırlatmak istiyorum. Tarihi bir söz vardır 'Süngüyle iktidara gelebilirsiniz ama süngünün üzerine oturamazsınız.' Bu söz ile anlatılmak istenen şey, baskıcı siyasetin ya da askeri gücün hayatın akışı karşısında duramayacağıdır" diye konuştu.

11 YILDA BEŞ KEZ PATLAMA, NEDEN TEDBİR YOK
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, partisinin Balgat Eğitim Merkezinde yaptığı konuşmada, gündeme dair görüşlerini dile getirdi. Hendek'teki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara şifa dileyerek sözlerine başlayan Karamollaoğlu, "Bu patlama kaza mı ihmal mi? 11 yılda 5 kere patlayan bir fabrika için neden güvenlik tedbirleri arttırılmaz. Bu konuda birçok soru işareti kamuoyunun vicdanını rahatsız etmektedir. Bu sebeple hiç olmazsa şimdi soruşturmanın titizlikle gerçekleştirilmesini temenni ediyorum." diye konuştu.

‘BUNLARIN DERDİ ETİK AHLAK DEĞİL, BASKI’

Sosyal medya düzenlemesine ilişkin de tepkisini dile getiren Karamollaoğlu, "Göreve geldiğimiz ilk günden beri gerek şahsım, gerekse muhalefetin diğer isimleri sürekli hakaret ve iftira yağmuruna tutuldu. Demediklerini bırakmadılar, mahremiyetimize kadar dil uzattılar. Bunları bir kere bile görmemiş olan bu arkadaşların derdi etik, ahlâk değil. Asıl mesele her şeye hükmetme duygusu ile hareket eden Tayyip Bey’in sosyal medyayı da hükmü altına almak istemesidir.” ifadelerini kullandı.

‘SÜNGÜYLE İKTİDARA GELEBİLİRSİNİZ AMA…’
“İktidardaki arkadaşlara şu hususu hatırlatmak istiyorum. Tarihi bir söz vardır 'Süngüyle iktidara gelebilirsiniz ama süngünün üzerine oturamazsınız.' Bu söz ile anlatılmak istenen şey, baskıcı siyasetin ya da askeri gücün hayatın akışı karşısında duramayacağıdır. Toplumlar ve özelinde insan sürekli değişime ve dönüşüme açıktır. Her şeyin hızla değiştiği bir dünyada, hiçbir iktidar kendi gücünü topluma zorla dikte ettiremez. “

‘TARİH BU YOLDA ÇÖKMÜŞ İKTİDARLARIN HİKAYELERİYLE DOLUDUR’
“Bu sebeple sosyal medya üzerinde kurulmaya çalışılan tahakküm nafiledir. Cumhurbaşkanı’nın her şeyi kontrol etme isteği sonunda boşa çıkacaktır. Göreceksiniz bu çabalar bir gün gelecek en çok bu zorlamaları yapanlara zarar verecek. Çünkü AK Parti artık tarihin akışına ters bir şekilde kürek çekmektedir. Tarih bu yolda çökmüş ve yok olmuş iktidarların hikâyeleri ile doludur.”

SORUN TEK ADAM SİSTEMİDİR, BU DURUMA ‘DUR’ DİYECEĞİZ
“Türkiye, adalette, ekonomide, dış politikada, eğitimde bilumum hayatın ve siyasetin her sahasında tıkanmış durumdadır. Bunun en büyük sebebi şüphesiz ki bugünkü tek adam sistemdir. Bu sistemin bir an önce revize edilmesi, TBMM’nin güçlendirilmesi güçler ayrılığının sağlanması ve sistemin denetime açık hale getirilmelidir. Bakınız merhum Ahmet Hamdi Tanpınar "Zulmü her kabul ediş, daha büyüğünü doğurur." diyordu. Bugün Türkiye’nin kabul ettiği her bir sorunlu icraat daha büyüğünü doğurarak karşımıza çıkıyor. Ya bu duruma dur diyeceğiz ya da uçurumdan aşağı yuvarlanışı seyredeceğiz.”

Kaynak: Yeniçağ/ Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ