4729 görüntülenme09 Şubat 2019
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin, "Şunu gördük artık bu iktidar görevini tamamladı. Pilleri bitti, şarj edemiyorlar, aküleri bilirsiniz; belli bir noktaya kadar şarj edilebilir, belli bir noktadan sonra artık şarj edemezsiniz, o aküyü değiştirmek gerekir. Bunlar da bitti, değişecekler" dedi.

'BİZDE HAİN YOK HIRSIZ YOK'

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlenen tören ile partisinin Kayseri belediye başkan adaylarını açıkladı. Aday tanıtım toplantısında konuşan Karamollaoğlu, bir ilçe başkanının 'Hainlere oy vereceğinize hırsızlara oy verin' dediğini belirterek, "Bizim içimizde hırsız ve hain çıkmaz. Herkes bunu böyle bilsin." dedi.

AKP İLÇE BAŞKANI NE DEMİŞTİ

31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı adaylarına destek isteyen AKP Çamlıyayla İlçe Başkanı Mehmet Ali Yetiş, bazı belediye başkan adaylarının hırsızlık yaptığını kabul ederek, “Hırsız bizim hırsızımız, biz yanında yer alırız” dedi.

‘HIRSIZ BİZİM HIRSIZIMIZ, BİZ YANINDA YER ALACAĞIZ’

“İki seçeneğimiz var, ya devletin hainlerinin yanında olacaksınız ya da mevcut başkanımıza ‘hırsız’ diyen de oldu, ‘yanlış yapıyor’ diyen de oldu. Ben de diyorum ki ‘vatan hainlerinin yanında yer almaktansa hırsız bizim hırsımız arkadaşlar, biz yanında yer alırız.’ Yarın bunun bedelini çok ağır öderiz. Yarın burayı Allah korusun kaybetme durumunda biz bunun hesabını veremeyiz” dedi.

Karamollaoğlu hem AKP ilçe başkanının tepki çeken açıklamasını hem de seçimlerle ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;

“31 MART SEÇİMLERİ ŞÖLEN HAVASINDA GEÇECEK”

“31 Mart seçimleri bir şölen havasında geçecek. Türkiye’nin geleceğiyle ilgili önemli bir adım atacağız. Bu seçimlerde kullanacağımız oylar ülkenin geleceği noktasında işaret fişeği olacaktır diye düşünüyorum. İktidarda olanların istedikleri 1994 ruhunu biz 40-50 senedir yaşıyoruz. İnşallah onların istedikleri ruhu biz 31 Mart sonrası hayata geçireceğiz”

‘AKP İKTİDARI ARTIK BİTTİ’

“17 yıldır iktidarda bulunanlar elbette bir şeyler yaptı ki oy verenler bir şeyler bekledi. Ama artık bu iktidar bitti. Değişecekler. Neden? Ülkemizin birikmiş olan problemlerine çözüm üretemiyorlar. Yol, tünel, köprü yaptılar ama bunun yanında yolsuzluk aldı başını gidiyor. İstişare ve liyakate hiç önem verilmiyor. İşsizlik çığ gibi artıyor. Böylece yok olup gidecek miyiz? “

‘BİZİM İÇİMİZDE HAİN VE HIRSIZ ÇIKMAZ’

“Heyecana gelmiş bir ilçe başkanı ‘Hainlere oy vereceğinize hırsızlara oy verin’ diyor. Bizim içimizde hırsız ve hain çıkmaz. Herkes bunu böyle bilsin. Hırsızlık yok diyemiyor. ‘Bizim hırsızımız’ iyidir diyor. Hırsızlık yapan ilçenin problemini çözemez. Biz gelin bu seçimlere cepsiz ceketle çıkalım.” dedi.

'BU SEÇİM DANANIN KUYRUĞUNUN KOPTUĞU SEÇİM OLACAK'


Kimsenin umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini ifade eden Karamollaoğlu, "Anketler şunu gösteriyor; millet bu hükümetten ümidini kesti. Telaşlanmalarının temel sebebi bu. Gidecek bir kapı arıyorlar, dönüp bize bakıyorlar. Sizin söyledikleriniz bize ümit veriyor ama bu seviyedeyken nasıl iktidar olacaksın diyor. Bu seçim dananın kuyruğunun koptuğu seçim olacak" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA/ Sözcü/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ