Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Çamlıca Camii eleştirilerine tepki göstererek kendisine 'zavallı' diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi. 

Karamollaoğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, " Son günlerde Çamlıca Camii hakkındaki bir yorumum AKP’ye dert oldu, bizim gayemiz sadece bir ikaz yapmaktı. Mesele Camii meselesi değil, gösteriş merakıyla israfın İslam’a hizmet diye takdim edilmesidir." dedi.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık gündem değerlendirmesinde ekonomik duruma ilişkin açıklamalarda bulunurken "Hangi akıllının başına İstanbul'da Çamlıca'nın tepesine 60 bin kişilik cami yapmak gelir?" demişti.

ERDOĞAN: ‘KALK BU HESABI KANUNİ’YE SOR FATİH’E SOR BAKALIM’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karamollaoğlu'nun bu sözlerine tepki göstererek "Şimdi birisi de çıkmış diyor ya Büyük Çamlıca'ya 60 bin kişilik caminin ne gereği var. Nereden, nereye? Bu hesabı kalk bir Kanuni'ye, Fatih'e sorsana?" dedi. Karamollaoğlu, Erdoğan'ın bu sözlerine Twitter hesabından şu yanıtı verdi:

‘MESELE CAMİ DEĞİL, GÖSTERİŞ MERAKIYLA İSRAF’

“Son günlerde Çamlıca Camii hakkındaki bir yorumum AKP’ye dert oldu, bizim gayemiz sadece bir ikaz yapmaktı. Mesele Camii meselesi değil, gösteriş merakıyla israfın İslam’a hizmet diye takdim edilmesidir. Hal böyleyken bir de camii karşıtıymışız gibi bir algı oluşturma çabası var. Bu arkadaşların her türlü algıyı oluşturma becerisi var, bunu hepimiz çok iyi biliyoruz.”

‘ASIL İTİBAR AHLAKTADIR, ADALETTEDİR’

“ Fakat algılarla artık bu gemi daha fazla yürümüyor, bunu da kendileri çok iyi biliyor. Bizim ne söylediğimizi çok iyi anlıyorlar ama, söylediğimiz hakikatler işlerine gelmiyor. Gösterişin ibadetin özüne aykırı olduğunu Müslümanlar çok iyi bilir. Asıl itibar; ahlakımızadır, adaletimizedir. Ahlakımızla, adaletimizle gösteremediğimiz inancımızı, çok büyük mabetler inşa ederek nasıl gösterebiliriz?İnsanı yüceltmeliyiz, duvarları değil.

Kaynak: cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ