Politika
16 Mayıs 2018 ( 14883 görüntülenme )

KARACA BOMBAYI PATLATTI... 'TÖVBE EDİN'

Nihal Bengisu Karaca, Habertürk gazetesindeki yazısında iktidara eleştirilerde bulundu.

“NE KADAR TÖVBE EDİLSE AZ”


Türkiye'nin İsrail’in meşru bir aktör muamelesi görmesini sağlayan adımlara katkı sunduğunu söyleyen Karaca, "Ne kadar tövbe edilse az" dedi.

“TÜRKİYE DESTEK VERMESE İSRAİL BUNU YAPAMAZDI”

Siyonist İsrail Rejimi'nin Filistin'de gerçekleştirdiği katliam sonrası, " ‘Filistin yalnız değildir’ derken? " başlıklı bir yazı kaleme alan Karaca, Türkiye'nin İsrail’in meşru bir aktör muamelesi görmesini sağlayan adımlara katkı sunduğunu söyledi.

"MİTİNG, KINAMA SADECE VİCDAN SERİNLETME"

"Tablo bu denli vahim iken Türkiye’nin iktidar partisi ve muhalif partiler de dahil olmak üzere her kafadan çıkan “Kınayalım, miting düzenleyelim, yas ilan edelim” sözlerinin manasızlığı ortadadır diye düşünüyorum" ifadelerini kullanan Karaca, mitingle ve kınamayla yetinmenin sadece vicdan serinletme olduğunu kaydetti.

"ADIM ADIM GELDİLER”

Karaca, "2016’da Türkiye’nin, İsrail’in “Kudüs” adına imzacı olduğu ve daha o günden Kudüs işgalini meşrulaştırma yolunda rengini belli ettiği Mavi Marmara anlaşmasına imza koymasını şiddetle eleştirmiştim" ifadeleriyle Mavi Marmara Anlaşması'na da vurgu yaptı.

“İSRAİL’İ TÜRKİYE ONAYLADI”

Mavi Marmara Anlaşması'nın yanı sıra "Bundan daha da büyük olan hata, Türkiye’nin 2010 yılında İsrail’e henüz kapalı olan OECD kapılarını açmak için verdiği onaydı" ifadelerini kullanan Karaca, AKP hükümetinin İsrail’in meşru bir aktör muamelesi görmesini sağlayan adımlara katkı sunduğunu belirtti.

“NE KADAR TÖVBE ETSELER AZ”

Karaca söz konusu duruma ilişkin olarak, "Türkiye, Filistin davasına hep destek verdi, ama bir yandan da İsrail’in meşru bir aktör muamelesi görmesini sağlayan adımlara katkı sundu. Ne kadar tövbe edilse az." dedi.

Kaynak: habertürk/milli gazete

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ