İBB'nin dağıttığı Kandil Simitleri'nin üzerine, Mevlüt Uysal'ın adını yazdılar…
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, iki gün önce görevi devraldı. İBB Başkanı İmamoğlu, bugün İstanbulluların telefonlarına, “Herkesin mutlu olacağı yeni bir başlangıç bu; İstanbul'a hayırlı olsun. Kalp kıran bizden değildir. Ramazan'ın müjdecisi Berat Kandiliniz mübarek olsun” şeklinde kandil mesajı attı.

İMAMOĞLU KANDİL SİMİDİ DAĞITTI, MEVLÜT UYSAL’IN ADINI YAZDILAR

İBB, Berat Kandili için kandil simidi de dağıttı. Ancak dağıtılan kandil simitlerindeki bir ayrıntı dikkat çekti. Dağıtılan kandil simitlerinin üzerinde, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal” yazıyordu. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra AKP’nin itirazları nedeniyle Ekrem İmamoğlu’na mazbatası 17 gün boyunca verilmemişti. Son olarak AKP, İmamoğlu’na mazbatanın verilmemesi için de Yüksek Seçim Kurulu’na başvurmuştu.

Kandil simitlerinin üzerindeki isim fark edilince değiştirildi. Yerine sadece “Kandiliniz Mübarek olsun” yazıldı. Mevlüt Uysal’ın adının yer aldığı kutular ise geri gönderildi.

CHP: ‘İMAMOĞLU MAZBATAYI ALINCA ŞAŞIRDILAR’

CHP’nin eski İBB Meclis üyesi Hüseyin Sağ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kafalarında mazbatanın Ekrem İmamoğlu’na verilmeyeceğinden o kadar eminler ki, Mevlüt Uysal’ın adını kandil simitleri kutularının üstüne yazdırmışlar. Kandil simitlerinin kutuları fabrikaya iade ediliyor. Bu da Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesine ekstra bir masraf getiriliyor” dedi.

Kaynak: odatv/krttv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ