Kalp çarpıntısı kimi zaman psikolojik sebepler ile kimi zaman da bazı hastalıkların habercisi olarak meydana gelebilmektedir.

Kalp çarpıntısı kalbin normal atış hızından daha fazla hızlı ve sık çarpması halidir. Bazen stres, yoğun egzersiz, kullanılan birtakım ilaçlar kalp çarpıntısına neden olabilmektedir. 

Kalp çarpıntısı meydana geldiği zamanlarda kişiyi oldukça rahatsız etmektedir. Kalp çarpıntısı yaşayan kişiler günlük hayatlarında birtakım zorluklar çekmektedirler. 

Günlük yaşantı kalp çarpıntısı yüzünden sekteye uğrayabilmektedir ve bu durum da kişide daha çok stres yaratmakta ve kalp çarpıntısının tekrar tetiklenmesine sebep olmaktadır.


1. Kekik

Kekik oldukça hoş kokulu, lezzetli ve insan vücudu için faydalı bir besindir. Kekik hazmı kolaylaştırma özelliğine sahiptir, ancak bunun yanı sıra kekik kalp çarpıntısına da çok iyi gelmektedir. Bu sebeple eğer ki kalp çarpıntısı probleminiz var ise kekiği düzenli olarak tüketmeniz size çok yardımcı olacaktır.

Kekiği yemeklerinize düzenli olarak baharat şeklinde ilave edebilir ya da direkt olarak kekikten yapılmış kekik çayını içerek tüketebilirsiniz.

Yine de kekik oldukça faydalı olmak ile birlikte her ihtimale karşı aşırı miktarda tüketilmemelidir. Ancak kekiğin kalp çarpıntısının geçmesine veya kalp çarpıntısı yaşanma ihtimalini azaltmaya büyük bir etkisi vardır ancak düzenli olarak tüketildiği takdirde.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ