Politika
02 Ağustos 2020 ( 6418 görüntülenme )

Kalın Hikaye 'Çıray Tepki'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kişisel Twitter hesabından, "Bize yüz elli yıldır modernleşme adı altında başkalarının hikâyeleri anlatıldı." paylaşımında bulundu. İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, söz konusu paylaşımı alıntılayarak, "İşsizlik, 5 müteaahit, silahlandırılan adalar ve Atatürk'e lanet okuyan Diyanet İşleri Başkanı'nı da masal kitabınıza alın" şeklinde tepki gösterdi.

KALIN ‘HİKAYEMİZİ YAZIYORUZ’
Atatürk'ün ve Cumhuriyet döneminin son dönemde sık sık hedef alınmasına ilişkin tartışmalar sürerken, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan ilginç bir paylaşım geldi. İbrahim Kalın, paylaşımında, "Biz masalları olan bir coğrafyanın çocuklarıyız. Bize yüz elli yıldır modernleşme adı altında başkalarının hikâyeleri anlatıldı. Artık kendi hikâyemizi yazma zamanıdır"" ifadelerini kullandı.

ÇIRAY ‘SİZİNKİ MASAL’
İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İbrahim Kalın'ın paylaşımını alıntılayarak, mevcut sorun ve problemleri işaret etti. Çıray, "İşsizlik, 5 müteaahit, silahlandırılan adalar ve Atatürk'e lanet okuyan Diyanet İşleri Başkanı'nı da masal kitabınıza alın" dedi.

‘MASAL KİTABINIZ EKSİK KALMASIN’
Çıray, paylaşımında, "Yeni bir devlet plânı! İşsizlik, Türk parasının hali, Suriye'deki şehitlerimizin hesabını soramamak, S400'e verdiğimiz paralar, "bakara makara",Trump'ın Papaz'ı, 15 Temmuz hain kalkışması, 5 müteaahit, silâhlandırılan adalar, Atatürk'e lânet okuyan DİB'nı da masal kitabınıza alın" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ