Genel
06 Kasım 2018 ( 1100 görüntülenme )

Teğmen, üsteğmen, astsubay... 'PEŞ PEŞE GÖZALTI'

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Jandarma Genel Komutanlığında FETÖ yapılanmasına yönelik olarak 12 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

7'Sİ AKTİF GÖREVDE


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki asker şahıslardan daha önceki operasyonlarda gözaltına alınan ve etkin pişmanlıktan yararlananların ifade ve teşhisleri ile FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen 2 üsteğmen, 4 teğmen 6 astsubay olmak üzere toplam 12 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıktı.

Gözaltına alınan şüphelilerin 7'sinin aktif görevde olduğu kaydedilirken diğerleri hakkında soruşturma nedeniyle idari işlem uygulandığı ifade edildi. Gözaltı işlemlerinin Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce devam ettiği bildirildi.

'GÖZALTILAR SÜRÜYOR'

Dün de FETÖ/PDY'nin askeri yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgüt ile irtibatları tespit edilen bir teğmen, 25'i astsubay olmak üzere toplam 26 asker hakkında gözaltı kararı çıkmıştı.

TAMAMI AKTİF GÖREVDE

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Türk Silahlı Kuvvutleri'ndeki (TSK) 'kripto' FETÖ/PDY üyelerini tespit etmek için yürütülen 'Ankesörlü telefon soruşturması' kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda, 26 asker için gözaltı kararı verildi.

Savcılığın talimatı ile harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelileri yakalamak için Ankara ve 13 ilde operasyon başlattı.

KONYA'DA OPERASYON

FETÖ 'nün "mahrem asker imamları"na yönelik Konya merkezli 26 ilde düzenlenen operasyonda, gözaltı kararı çıkarılan 56 şüpheliden 17'si yakalandı.

kaynak: iha/ dha/ cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ