Güvenlik
07 Kasım 2018 ( 3366 görüntülenme )

'OPERASYONUN ALTINDAN SIĞINMACI ÇIKTI'

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığ talimatı üzerine IŞİD terör örgütü faaliyetleri içerisinde yer alarak sosyal medya üzerinden örgüt propagandası yapan ve çatışma bölgeleri ile irtibatlı kişilerle ilgili çalışma başlattı.


9 SURİYELİ SIĞINMACI ŞÜPHELİ

İzmir’de, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, IŞİD terör örgütü faaliyetleri içerisinde yer alarak sosyal medya üzerinden örgüt propagandası yapan ve çatışma bölgeleri ile irtibatlı, örgüte finans sağladıkları tespit edilen 5'i Suriyeli 9 şüpheliyi yaptığı operasyon ile yakalandı.

ÖRGÜTÜN FİNANS KAYNAKLARI

Yapılan çalışmalar sonucu örgüte finans sağladıkları tespit edilen 5'i Suriyeli 9 şüpheliyi tespit etti. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan yakalama ve arama kararının ardından, İzmir TEM ekipleri, kent merkezi, Menemen, Aliağa, Torbalı ilçelerinde, sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon yaptı. 

9 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken, yapılan aramalarda; örgüte ait bayraklar, örgütün finansında kullanıldığı değerlendirilen yüklü miktarda para, örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildi.

ÖRGÜTÜN SİLAHLI CEPHESİ

Yakalananlar arasında daha önceden örgüt adına silahlı olarak faaliyet gösteren Suriyeli şahısların da olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülürken olayla ilgili soruşturmanın geniş çaplı devam ettiği bildirildi.

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ