Genel
12 Aralık 2018 ( 8875 görüntülenme )

'KATAR İDDİASI MECLİS'TE'

İYİ Parti Anada Milletvekili Yokuş, altın yumurtlayan tavuk olarak nitelendirdiği ETİ Maden işletmelerinin Varlık Fonu’na devredilmesine tepki göstererek, "Katar’dan aldığınız hediye uçağa karşılık vermeyi mi düşünüyorsunuz?" diye sordu.

İYİ Parti Adana Milletvekili Fahrettin Yokuş, Meclis'teki Bütçe görüşmelerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığını ayrılan 2019 bütçesini değerlendirmek için söz aldı.


'KATAR'A MI VERECEKSİNİZ'

ETİ Maden'in Varlık Fonu'na devredilmesine tepki gösteren Yokuş, "Altın yumurtlayan bir kurumu neden Varlık Fonu’nu kapsamına aldınız? Yoksa bu kurumu Katar’dan aldığınız hediye uçağa karşılık vermeyi mi düşünüyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

'GELİRLER DÜŞECEK'

"Biz bu anlayışla gider alternatif enerjiye geçiş yolunu seçmezsek Türkiye mevcut gelirinin yüzde 21’ine gelen kayıplara uğrayacaktır" diyen Yokuş, "Türkiye mevcut iklim değişiklik politikalarını değiştirmezse 2050 yılında Milli Geliri yüzde 50 oranında daralabilecektir" 

'NEDEN VARLIK FONU KAPSAMINA ALDINIZ'

“ETİ Maden işlemeleri de Varlık Fonu’na devredilmiştir. Yaklaşık bir milyar dolar üretim yapan ve bu üretilen ürünlerin yüzde 98 ihraç edilen, yılda 400 milyar lira hazineye net kazandıran altın yumurtlayan bir kurumu neden Varlık Fonu’nu kapsamına aldınız? Yoksa bu kurumu Katar’dan aldığınız hediye uçağa karşılık vermeyi mi düşünüyorsunuz?” diye sordu.

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ