Genel
17 Mart 2019 ( 12768 görüntülenme )

Soylu'ya oturaklı tepki: 'YÜREĞİN YETMEZ'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, Süleyman Soylu’nun kendilerini hedef alan sözlerine yazılı açıklama ile çok sert bir cevap verdi. Soylu için, ‘genel başkan eskisi’ ifadesinin kullanıldığı açıklamada, “Konuşmaktan fazlasına yüreği yetmez” denildi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Temizer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun partisini hedef alan açıklamaları üzerine çok sert bir yazılı açıklama yayınladı. 


Soylu için, ‘genel başkan eskisi’ ifadesinin kullanıldığı açıklamada, “Boş tehditlerine devam etmesinde sakınca yoktur. Konuşmaktan fazlasına ise yüreği yetmez” denildi. Soylu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP ve MHP için söylediklerinin de hatırlatıldığı açıklama şöyle:

"Büyük Türk Milleti;
Ak Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, ekonomik krizi unutturmak ve yerel seçimlerde yaşayacağı hezimetin önüne geçebilmek için partimize, Genel Başkanımıza ve seçmenlerimize yönelik iftira, hakaret ve tehditleri devam ediyor.

İftiralarının tutmadığını ve tehditlerinin anında boşa çıkarıldığını gören Sayın Erdoğan, şimdi de geçmişte bu yöntemlerle devşirdiği bir takım genel başkan eskilerini sahaya sürmüştür."

'SİYASET BEZİRGANI'

"Milletimize söyleyecek sözü kalmamış, dün tükürdüklerini bugün itinayla yalayan bu siyaset bezirganının, bugün Türkiye Cumhuriyeti'nde bakanlık koltuğu işgal ediyor olması, iktidarın devlet ciddiyetinden nasipsizliğinin göstergesidir."

'YENİ SAHİBİNE YARANMAK İÇİN DİL UZATIYOR'

"Dün “Paçalarından yolsuzluk akıyor. Boyun eğdin, emir eri oldun, milletin ümitlerini boşa çıkardın. Boyan döküldü Tayip Erdoğan.” diyen, “MHP’nin yeni Türkiye’de yeri yok. HDP’nin meclise girmesi için barajın düşürülmesi lazım.” diyerek şecaat arz eden, fetö için yaptığı güzellemeler yarın Türk mahkemelerine delil olarak sunulmak üzere arşivlenen Süleyman Soylu, bugün ise yeni sahibine yaranmak için İYİ Parti'ye ve Genel Başkanımıza dil uzatmaya kalkmaktadır."

'TEHDİTLERE BOYUN EĞMEYİZ'

"Süleyman Soylu'nun maksadı damattan yediği omuzu unutturmak ise, boş tehditlerine devam etmesinde sakınca yoktur. Konuşmaktan fazlasına ise yüreği yetmez. İyilik kervanı, tehdit ve şantajla yolundan döndürülemez.

İYİ Parti olarak bir kez daha “hodri meydan” diyoruz ve milletimize söz veriyoruz:
Tehditlere boyun eğmeyeceğiz. Kin, nefret ve düşmanlık diline prim vermeyeceğiz. Çamur siyasetini aziz vatandan def edeceğiz.

İYİ Parti, Türkiye'nin kardeşlik sözleşmesidir. 82 milyonun kardeşliğini oy hesaplarına feda etmeyeceğiz, ettirmeyeceğiz."

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ