Politika
14 Haziran 2018 ( 1792 görüntülenme )

İYİ PARTİ'YE ÇİRKİN SALDIRI!

Çanakkale'de İYİ Parti'nin, 24 Haziran seçimleri için asılan duyuru afişleri ve arabalarına saldırı düzenlendi.İYİ Parti'ye yapılan saldırı dün gece saatlerinde kimliği belirsiz kişilerce gerçekleştirildi.

İYİ Parti'nin reklam panosuna ve bir partilinin aracının arkasına yapıştırdığı afiş siyaha boyandı. İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı'nın konu hakkında suç duyurusunda bulunduğu belirtildi. İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Eşref Bener Varol konunun takipçisi olacaklarını belirterek;

“KAMU VİCDANI RAHATSIZ”

"Seçim çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Seçim çalışmaları esnasında bazı taciz vakaları ve ahlaki olmayan davranışlara rastlayabiliyoruz. Ne yazık ki pek çok olayın sineye çekilmesi, faillerinin hak ettikleri cezalara çarptırılmaması, kamu vicdanını sürekli rahatsız eden uygulamalar, insanımızı usandırmaya başladı. Dün gece seçim çalışmaları çerçevesinde hazırladığımız ve astığımız, üzerinde ‘Yüzünü Güneşe Dön Çanakkale’ yazılı afişimiz ile bir aracın arka camına yapıştırdığımız afişin sprey boya ile boyandığına maalesef şahit olduk.”

“KENDİLERİNDEN BAŞKA KİMSEYE TAHAMMÜLLERİ YOK”

“ İYİ Parti gerçekten insanımızın duygularına tercüman olan, hoşgörülü, gerginlikten uzak, vatandaşın tamamını kucaklayan politikalarıyla çok ilgi görüyor ve insanımızın teveccühünü kazanıyor. Partimizin bu hızlı yükselişinden rahatsız olanlar, ne yazık ki afişlerimize zarar vermekten başka yol bulamıyorlar. Siyaset sahnesinde bulunmamıza bile tahammül edemeyen zavallıları yüce Türk Adaletine havale ediyoruz.”

“MİLLETİMİZ GÖRÜYOR”

“ Demokrasiyi sindirememiş, başkalarının da siyaset yapma hakkına tahammülü olmayan çağ dışı zihniyetleri ve eylemlerini şiddetle kınıyoruz. Eylemi ortaya çıkarabilecek her türlü kayıt ve ipucunu değerlendiriyoruz. Kesinlikle yanlarına bırakmayacağız. İnsanımız ‘Yüzünü Güneşe Dönüyor’ artık. Ne kadar boyamaya ve karartmaya çalışsalar da, Yüce Milletimizle birlikte iktidara yürüyoruz. Medeniyet Yolunun Taşlarını Sadece Cesurlar Döşer diyerek yola çıktık. Ne yaparlarsa yapsınlar asla yıldıramayacaklar."dedi.

"AKP'LİLER NEREYE PANKART ASTIYSAK ORANIN SAHİBİNİ ARIYOR"

Pankartlara karşı yapılan saldırıları değerlendiren İYİ Parti Milletvekili adayı Rıdvan Uz, asılan pankartları AKP'li yöneticilerin talimatları ile kaldırıldığını belirterek şunları söyledi:

“ÇANAKKALE GERÇEĞİ BİLİYOR VE GÖRÜYOR”

“ İnanılmaz bir baskı kurmak istiyorlar.Ama şu noktada çok yanılıyorlar; Çanakkale halkı demokrasiyi özümsemiş insanların yaşadığı bir şehirdir. Çanakkale’de demokrasi harici yapılan her harekete de Çanakkale Halkı tepki koyar. Biz bunu gördük, biliyoruz. Genel Başkanımızın Çanakkale’ye geldiğinde otelin ışıklarının kapatılmasında gördük, Küçük Sanayi Sitesi kooperatifi iftarında gördük. Bize söz verilmemesi, iftar verilmemesi sonrasında taraflı tarafsız Çanakkalelilerin hepsi orayı terk ettiler. Bizle birlikte iftardan ayrıldılar” dedi. 
Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ