Genel
26 Ocak 2019 ( 637 görüntülenme )

İYİ Parti harekete geçti!.. SANDIK TİMİ GELİYOR...

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, 31 Mart'ta her okula bir avukat, her sandık başına bir görevli ve 2 de müşahit yerleştireceklerini söyledi. 


'TEK BİR OYUN BİLE PEŞİNDE DÜŞECEĞİZ'

İYİ Parti, yerel seçimlere yönelik sandık güvenliği çalışmalarını sürdürüyor. İYİ Parti Seçim İşleri, Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, 31 Mart'ta her okula bir avukat, her sandık başına bir görevli ve 2 de müşahit yerleştireceklerini söyledi. Seymen, "Milletimiz, 'nasılsa oyumuz boşa gidiyor' duygusu nedeniyle sandıklara gitmiyor. Söz veriyoruz, tek bir oyun bile peşine düşeceğiz" dedi.

Hasan Seymen, 31 Mart için seçim takvimi yayınlandıktan sonra sandık güvenliği ve propaganda yasakları ile ilgili kitapçık hazırladıklarını, şimdi de bu konuda eğitim verdiklerini belirtti. Hukuk, Seçim ve İnsan Hakları olmak üzere 100 kişiden oluşan 3 komisyon kurduklarını kaydeden Seymen, şunları söyledi:

'19 ŞUBAT'TA SANDIK GÖREVLİLERİMİZ HAZIR'

"Genel merkezde görev yapan, 80'i avukat olan yaklaşık 100 arkadaşımıza illeri zimmetledik. İstanbul'u mesele 3 avukat arkadaşa zimmetledik. 19 Şubat'ta bütün sandık görevlilerimiz ve müşahitlerimiz tespit edilmiş olacak. Bu kişiler illerinde ve ilçelerindeki İYİ Partili adaylarla haneleri ziyaret edecek, oy kullanacak kişileri tespit edecekler. Seçim günü ise görevli oldukları sandıklarda ziyaret ettikleri seçmenleri görecekler." 

Yerel seçimlerde tek bir oyun bile peşine düşeceklerini tekrarlayan Hasan Seymen, seçim akşamında Yüksek Seçim Kurulu'nun (SK) kapısında olacağını belirtti. Seymen, sözlerini şöyle sürdürdü: 

'ADIM ADIM TAKİP EDECEĞİZ'

"Seçim günü bilgi akışının sağlanması için gerekli olan zinciri yüzde 80 oranında oluşturduk. Sırasıyla okul temsilcisi, ilçe, il temsilcilikler derken usulsüzlük il seçimde de çözülemiyorsa bu noktada seçim tecrübesi olan ve YSK'da görevlendireceğimiz 5 hukukçu arkadaşımız devreye girecek. Ben 22 senelik hukukçuyum, çok az sinirlenir ve sesimi yükseltirim. 31 Mart'ta ben de YSK'nın kapısında olacağım."

Eğitimleri veren, bağımsız seçim gönüllülerinden oluşan "Ankara'nın Oyları" oluşumunda yer alan İYİ Parti GİK üyesi, Hukuk ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Burcu Akçaru da, seçim güvenliğinin en önemli unsurunun insan kaynağı olduğunu dile getirdi. Akçaru, 

"Tespit edilen bütün kusurlar sandık başında görev yapan kişilerin ihmalleri veya onların eksik, bilmeden yaptıkları işlemler. Eğiticilerimizi eğitiyoruz. Eğiticilerimiz, il ve ilçelerinde eğitim verecek, hane hane gezip oy kullanacak vatandaşları da bilgilendirecek. Bilmeyen kalmayacak" diye konuştu.

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ