Genel
18 Nisan 2019 ( 3499 görüntülenme )

AKP'ye çağrı: 'ARTIK DUR'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcı Hasan Seymen’in imzası ile yapılan açıklamada, AKP’nin özellikle Maltepe ve Büyükçekmece’de yaptığı uygulamalara tepki göstererek, YSK’nın olağanüstü itirazı bir an önce kararı bağlaması gerektiğinin altı çizildi. İYİ Parti’nin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:


'ALGI OPERASYONU YAPILIYOR'

"31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi sonrasında 17 yıldır ülkeyi, 25 yıldır İstanbul ve Ankara’yı idare eden iktidar partisi seçim sonuçlarını hazmedememiş, kaybetmenin verdiği duyguyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçim sonuçlarını manipüle etme ve toplumda seçimin şaibeli olduğu algısını yaratarak seçimi yeniletme çabası içerisine girmiştir."

'YSK'YA BASKI KURMAYIN'

"Bu konuda karar verecek merci Yüksek Seçim Kurulu’dur. Kararını yasa ve hukuk çerçevesinde vermesi Anayasanın kendisine yüklediği bir sorumluluktur. Hal böyle iken, medya üzerinden baskı kurulmaya çalışılması kabul edilebilir olmadığı gibi; Türk Milleti’ni ve Devleti’ni uluslararası camiada küçük düşürecek bir tavırdır."

'YSK BİR AN ÖNCE KARARINI AÇIKLAMALIDIR'

"Sayın Ekrem İmamoğlu’na kazandığı seçim sonucu ve uzun bir bekleyişten sonra nihayet mazbatası teslim edilebilmiştir. Bundan sonra Yüksek Seçim Kurulu’na düşen, yapılan olağanüstü itirazı bir an önce sonuçlandırarak ülkemizi seçim gündeminden kurtararak gerçek gündeme döndürmektir.

İYİ Parti olarak hukuki sürecin takipçisi olduğumuzu ve halk iradesinin hukuksuzlukla gasp edilmesine müsaade etmeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyorum." diyerek kesin sonucun bir an önce açıklanmasını istedi.                                             

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ