İYİ Parti ve CHP arasındaki iş birliği kapsamında gösterilen belediye meclis üyesi adaylarının PKK ile bağlantısı olduğuna ilişkin çıkan haberlere İYİ Parti'den tepki geldi. Yapılan açıklamada haberler için suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Son günlerde hükümete yakın gazetelerde İYİ Parti ile CHP arasında yerel seçimde yapılan iş birliği kapsamında belediye meclis üyelerine aday gösterilen isimlerin terör örgütü PKK ile bağlantısı olduğu şeklinde yapılan haberlere İYİ Parti cephesinden tepki geldi.

‘MİLLETİMİZ OYNANAN OYUNUN FARKINDADIR’

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen’in imzası ile yapılan açıklamada söz konusu haberlerin siyasi etikten uzak bir kalama kampanyası olduğu belirtilerek, haberler hakkında hukuki girişimlerin başladığı bildirildi. İYİ Parti’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘HEZİMETE UĞRAYACAKLAR’

‘Yapılan bu çirkin propaganda göstermektedir ki Cumhur ittifakı 31 Mart mahalli idareler yerel seçimlerinde hezimete uğrayacağını görmüş ve son hafta ‘çamur at izi kalsın’ mantığı ile siyasi ahlak ve etikten yoksun bir çalışmaya girişmişlerdir. Ancak aziz milletimiz oynanan oyunların farkındadır. Atılan bu çamur ne İYİ Partinin ne de Millet İttifakının yükselişine durdurulamaz engel olabilecektir. Söz konusu iftira nitelikli haberler hakkında gerekli hukuki girişimlerde bulunulmuş olup, yargı süreciyle ilgili gelişmeler milletimizle paylaşılacaktır.”

VATANIN BÜTÜNLÜĞÜ MİLLETİN İSTİKLALİNİN TEMİNATIYIZ’

“ Unutulmamalıdır ki İYİ Parti milletimizin kurduğu bir partidir, milletin ta kendisidir. İYİ Parti vatanının bütünlüğünün, milletin istiklalinin ve camilerimizden yükselen ezan sesiniz teminatıdır. Milli iradeyi dilinden düşürmeyenlerin milli iradeyi tehdit etmesi tarafımızca kabul edilmeyecek, ülkemizde hukukun ve demokrasinin yeniden tesisi sağlanana kadar mücadelemiz sürecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ