Politika
09 Kasım 2018 ( 1447 görüntülenme )

Temizer açıkladı!.. 'YERELDE ŞAŞIRTAN İLİŞKİ'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Temizer, AKP ile HDP'nin tekrar yakınlaştığını söyledi. Çözüm sürecinin tekrar ısıtıldığını savunan Temizer, “AKP-HDP ortaklığı hız kazandı” ifadeleri kullanıldı.


'MİLLET GERÇEĞİ GÖRÜYOR'

İYİ Partili Yavuz Temizer, hükümete yakın gazetelerin AKP-HDP ortaklığını perdelemek için İYİ Parti'ye iftira attığına vurgu yaparak, 'Türk milleti her şeyin farkında' şeklinde konuştu.Temizer'in açıklamaları şöyle:

'TÜRKLÜĞÜ HEDEF ALDILAR'

"16 yıllık iktidarının sonunda Türkiye’yi derin bir siyasi ve iktisadi krize sürükleyen iktidarın, bir süredir zoraki verdiği millilik pozundan vazgeçtiği görülmektedir. Türklüğü hedefe koyan ve Türk Milliyetçilerini bölücülerle bir tutan açıklamaları göstermektedir ki, Sayın Erdoğan, asli siyasi çizgisine geri dönmüştür."

'ÇÖZÜM SÜRECİ ISITILIYOR'

"Kurucu ve kurtarıcı irademiz olan Türk Milliyetçiliğine yönelik bu saldırılar, çözüm kılıklı yeni bir ihanet sürecinin ayak sesleridir.. Yeniden tedavüle sokulan bu dil, bir AKP-PKK-FETÖ ortak yapımı olan terörle pazarlık günlerinin dilidir. Öyle anlaşılıyor ki, HDP sözcülerinin ısrarlı işbirliği çağrıları Ak Parti’de karşılık bulmakta ve buzdolabına kaldırıldığı söylenen çözüm süreci, yavaş yavaş ısıtılmaktadır."

'BU ÇÖZÜM DEĞİL İHANET'

"Sayın Erdoğan’a hatırlatmak isteriz ki, dün devletimizi hendeklere sürükleyen projenin milli vicdandaki karşılığı “çözüm” değil “ihanet”tir. Kimse boş hayale ve hevese kapılmasın.. Bu projenin güncellenmesine Türk Milleti izin vermeyecektir. Devletimizin istikbalinin, iki faninin siyasi ikbaline feda edilmesine milletimiz izin vermeyecektir."

'AKP-HDP BİRLİKTELİĞİ ÖRTÜLENİYOR'

"Dünün çözüm ortakları olan AKP ile HDP’nin, yerel seçimler öncesinde tekrar bir araya gelmiş olmaları milletimiz tarafından ibretle takip edilmektedir. Borazan medyanın partimizle ilgili iftira senaryoları ise AKP – HDP birlikteliğini perdeleme gayretidir."

'BİZ TÜRK'ÜZ VE MÜSLÜMANIZ'

"Aziz milletimiz bilmektedir ki, HDP’nin gölgesinin düştüğü yerde İYİ Parti'nin bulunması mümkün değildir. Ezan-ı Muhammed-i, Türk Bayrağı ve Türkiye Cumhuriyeti, İYİ Parti'nin ‘kan kırmızısı’ çizgileridir. Bu değerlerle kavgalı herhangi bir anlayışla bir araya gelmemiz mümkün değildir.

Şu gerçeği bir kez daha haykırıyoruz ki;Tanrı Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslümanız.İYİ Parti, milletimizin gösterdiği istikamette yürümeye devam edecektir." 

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ