Politika
11 Ağustos 2018 ( 3176 görüntülenme )

İYİ Parti'de KRİTİK İSTİFA!..

İYİ Parti'nin kurucularından ve eski genel başkan yardımcılarından Avukat Şule Ünlü Doğan partisinden istifa etti. Şule Ünlü Doğan istifasını şu açıklama ile duyurdu:

'SAKINCALI ÜYE VAR'


“Kuruluşunda ve kurucu genel başkan yardımcısı olarak üst yönetiminde görev aldığım İYİ PARTİ'deki tüm görevlerimi ailevi gerekçelerle bırakmıştım. Aradan geçen sürede bebek katillerine terörist diyemeyen, bu görüşteki partinin çadırını ziyaret edip sarmaş dolaş pozlar veren bir üyenin hala genel merkez katlarında dolaşmasına izin verilmesini, partiden atılmamasını, bilakis korunmasını Alparslan Türkeş'in tedrisatından geçmiş, ocaklarda çalışmış bir milliyetçi olarak içime sindirebilmem mümkün olmadı." 

'KÖRÜ KÖRÜNE KARŞITLIK OLMAZ'

"Yeni kurulan başkanlık kabinesine atanan ve ülkeye hizmet edeceklerine inandığım doğru isimlere verdiğim desteği ve başarılar dilememi hakaretlerle karşılayan partililere, parti yönetiminin umutsuzluğunu görmezden gelemedim. Körü körüne karşıtlığı kabul edemedim. Doğru şeyler yapıldığında alkışlamak, destek olmak herkesin görevidir. Benim siyaset anlayışım budur. Sırf kendinden olmadığı için doğruya doğru diyemeyen siyaset anlayışı ülkemizi demokrasi sıralamasında sonlara indirmiştir. İYİ partide bundan sonraki süreçte yapıcı muhalefet anlayışının hakim olmasını ülkemizin menfaati için temenni ediyorum.  "

'ŞAİBELİ İSİMLER VAR'

"Öte yandan parti; özel kaleminden her kademesine kadar;kıymetleri kendinden menkul, skandallarla anılan ve şaibeli isimlerle doldurulmuştur. Mazisi temiz,vatan sevdalısı, donanımlı kadrolar küstürülmüştür. Aynı zamanda Parti emekliler kulübüne dönmüştür. Meclisin en yeni ama en yaşlı partisidir. Kadın hareketiyiz denmiştir ama meclisin en az kadın vekili olan partisidir. "

'AKŞENER OLAĞANÜSTÜ ÇALIŞTI'

"Söylem geliştirmekten iş üretmeye zaman bulamayan, organize olamayan, birlikte çalışma kültüründen uzak, kişisel vitrin telaşında olan, iyiyi, doğruyu ve çalışmayı hedef almayan yapı, popülarizme yenik düşmüştür. Sadece ülke sevdalısı bir avuç insan ve genel başkan sahada insanüstü çalışmıştır."

'HEDEFLERDEN SAPILDI'

"Değerler üzerine inşa edilmiş bir strateji ortaya koyamayan İYİ PARTİ, ilkesiz,tutarsız tavır ve davranışları nedeniyle bugün hedeflediği parlamenter sistem ve cumhuriyetin kuruluş felsefesinden sapmış; mecliste kaptığı koltuk sayısını bir başarı olarak algılatmaya çalışmıştır. İyi partinin üzerinde ki en büyük atalet, kişilerin partiyi temsilde üzerilerine giydikleri ‘ İYİ PARTİ CEKETİNİ’ çıkarmalarına müsaade edilmesi, liyakatın göz ardı edilmesi ve insan ve emeğe saygıda kusur etmesidir.

Kişiler üzerinden siyaset yapmaya çalışan zihniyet, dedikodu ve yalan haberlerle ülke için birer değer olan ve ülkemiz için bir gelecek vaad eden partilileri bir kısır döngü içerisinde öğütmeye devam etmektedir."

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ