CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, YSK'nın aldığı karar üzerine İstanbul'da yeniden sayılmasına karar verilen 57 sandığa ilişkin son bilgileri paylaştı.

EKREM İMAMOĞLU'NUN OYU 17 OY FAZLA ÇIKTI
Yarkadaş, İstanbul'da yeniden sayılan 57 sandıktan 50'sinin sayıldığını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu'na 17 oy fazla çıktığını duyurdu. Barış Yarkadaş'ın sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki resmi hesabından yaptığı açıklama şöyle:

’57 SANDIĞIN 50’SİNDE CHP KAZANDI’

"YSK'nın tekrar sayılmasına karar verdiği 57 sandığın 50'sindeki sayımlar sona erdi ve tutanak tutuldu. AKP'nin "Hile var, şüpheleniyoruz" dediği sandıklarda, Ekrem İmamoğlu 17 oy öne geçti. Ancak AKP ve MHP için bunun hiçbir anlamı yok." Diyerek İstanbul seçimlerindeki sürece dikkat çekti.

SANDIK KURULU ÜYELERİNE SORUŞTURMA!..
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kadıköy ve Kartal’da oy sayımında usulsüzlük yapıldığı iddiasına yönelik şikayet üzerine iki ayrı soruşturma başlattı.

AKP'li bir ilçe yöneticisinin, Kadıköy'de bir sandıkta, sandık kurulu üyelerinin oy sayımını yanlış yaptığına yönelik ihbarı üzerine soruşturma başlatıldı. Kartal'da ise bir sandıktaki verilerin hatalı girildiği, sandıktan çıkan sonucun kasıtlı olarak sisteme hatalı kaydedildiği iddiası üzerine ayrı bir soruşturma başlatıldı.

SANDIK KURULU ÜYELERİ SORUŞTURULUYOR

“Görevi kötüye kullanma” suçu ve Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 164. maddesi uyarınca başlatılan soruşturma kapsamında söz konusu sandık kurulu üyelerinin tespitine yönelik çalışma başlatıldı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ