Politika
23 Mayıs 2019 ( 955 görüntülenme )

İTİRAF DÜŞTÜ: 'O ZATEN BİZİM DİLEKÇEMİZ'

Gazetecilerin 'YSK'nın 250 sayfalık gerekçeli kararını okudunuz mu?' sorusuna AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'dan itiraf gibi bir cevap geldi. 250 sayfayı okumadığını ifade eden Yıldırım, "O sayfaların büyük bir bölümü bizim dilekçelerimiz" yanıtını verdi.

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Gaziosmanpaşa Bağlarbaşı Caddesi’nde esnaf ziyareti yaptı. Yıldırım’a, AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da eşlik etti.

“250 SAYFAYI OKUMADIM”

Binali Yıldırım, ziyaretin bir bölümünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım’a ilk olarak, “YSK’nın 250 sayfalık gerekçeli kararını okuyabildiniz mi, verilen kararı doğru buluyor musunuz?” sorusu yöneltildi. Yıldırım ,şöyle konuştu,

‘250 SAYFANIN BÜYÜK ÖLÜMÜ BİZİM DİLEKÇELERİMİZ’

“ Kararla ilgili herkes her şeyi söyleyebilir. Bizim baştan beri söylediğimizi yolsuzluklar, oy kaydırmaları, oylarla ilgili her türlü düzensizlik yaşanmıştır. YSK kararı da bunu teyit etmiştir, onaylamıştır. 250 sayfayı okumadım. Zaten karar kısmı var. O sayfaların büyük bir bölümü bizim dilekçelerimiz, daha sonra değerlendirme kısmı. Bu tür kararlarda sonuç okunur. Sonuç da daha önce kamuoyuna açıkladığımız konuları teyit eden niteliktedir” yanıtını verdi.

Kaynak: DHA/ sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ