Ekonomi
10 Ağustos 2019 ( 969 görüntülenme )

İthal Kurban GELİYOR...

Kurbanlık hayvan ithal edilmeyeceğini açıklayan Tarım Bakanlığı'nın, başta Kızılay olmak üzere yardım kuruluşlarına kurbanlık hayvan ithalatı için yetki verildiği ortaya çıktı.

Türkiye, bir taraftan aşırı ithalattan dolayı dolan Et ve Süt Kurumu’nun deposundaki etleri yurt dışına satmaya çalışırken, bir taraftan da Kızılay üzerinden kurbanlık hayvan ithal edilecek.

HAYVANLAR YURT DIŞINDA KESİLECEK

Kızılay’ın yapacağı kurbanlık hayvan ithalatının ihalesi Temmuz ayında yapılırken, bugün de Resmi Gazete’de ithalatı resmileştirmek için tebliğ ve yönetmeliklerde değişiklikler yayınlandı .Yaşanan ekonomik krizden dolayı üretici kurbanlık hayvan satışlarında sıkıntı yaşarken, Kızılay, yurt dışında daha ucuz olduğu gerekçesiyle yaklaşık 6 bin büyükbaş kurbanlık hayvan ithal edecek.

KURBANLIK İTHALATI TEK BİR FİRMAYA VERİLDİ

Diğer yandan Kızılay’ın yurt dışından ithal edeceği kurbanlıkları yapılan ihale ile tek bir firma aldı. Söz konusu firma, Ukrayna, Polonya, Macaristan ve Bosna Hersek’te keseceği hayvanları karkas olarak Türkiye teslim edecek. Karkas olarak getirilecek kurbanlık etler, İzmir’de konserve yapılacak.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ