Sağlık
26 Mart 2020 ( 426 görüntülenme )

İtalya 'KABUS'

İtalya'da corona virüsü nedeniyle son 24 saatte 662 kişi hayatını kaybetti. Toplam yaşamını yitiren kişi sayısı 8 bin 165'e yükseldi. Ülkede iyileşenlerin sayısı da 10 bini geçti.

‘662 CAN KAYBI, 6.153 YENİ VAKA’
6 bin 153 yeni vakanın tespit edildiği İtalya’da toplam vaka sayısı 80 bin 539’a yükseldi. Worldometers’in verilerine göre, İtalya’da 10 bin 361 kişi iyileşti.

TEDBİR ALINMIYOR

Öte yanda bir gümrük memurunda corona virüsü çıkmasının ardından, geçtiğimiz salı günü bir gemici de karantinaya alınmıştı. 32 yaşındaki gemi personeli Çeşme Devlet Hastanesi’nde karantinada tutulurken, aynı ortamda bulunduğu “Ulusoy-14” adlı geminin 24 personeli ile temas eden liman personeli tedbir amaçlı olarak 14 gün gözlem altına alınmadı. Aynı gemi, aynı personel ile Trieste’ye doğru tekrar yola çıktı.

YILMAZ ÖZDİL SÖYLEMİŞTİ, HAKLI ÇIKTI
Yılmaz Özdil'in, gazeteci Ruhat Mengi’nin YouTube kanalı Her Açıdan TV’ye yaptığı korona virüs ile ilgili açıklamalarının yankısı sürüyor. Özdil, Ruhat Mengi'ye yaptığı açıklamalarda iktidara salgın ile ilgili çarpıcı eleştirilerde bulundu. Özdil'in açıklamalar şu şekilde;

‘YALAN SÖYLÜYORLAR’
“İnsanların alarm durumuna geçmesi lazım. Bakın ben size bir örnek vereyim; Türkiye Çin’den sonra ilk İtalya ile seyahatini kesmişti. Bugün hala İzmir’den Çeşme Limanı’ndan İzmir ile İtalya arasında ro-ro seferleri yapılıyor, kamyonlar gidiyor, geliyor. Ve bu ülkeyi yönetenler, profesör diye ekranlara çıkanlar utanmadan Türkiye’nin İtalya’dan insan trafiğinin kesildiğini söylüyor. Yalan söylüyorlar ve bu yalanlar yüzünden İzmir bedel ödüyor.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ