Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2334 görüntülenme )

İsveç'teki Firmadan Örnek Davranış!

İsveç'ten İnsanlık Dersi...
İSVEÇ’TEN İNSANLIK DERSİ

Huduksvall kentindeki Monitor şirketi altı yıldan bu yana 8.7 milyon euro üzerindeki bütün karını çalışanlarına dağıtıyor.

Geçen yıl 98 çalışanına karından 3.7 milyon euro dağıtan şirket, bu yıl da 108 çalışanına rekor miktarda 6 milyon 240 bin euroyu paylaştıracak.

Şirket Genel Müdürü Morgan Persson büyük şehirlerde ve üniversite kentlerinde personel bulmanın daha kolay olduğunu, Hudiksvall gibi küçük bir kentte iyi eğitimli personel bulup elde tutabilmek için ise olağandan daha farklı davranmak zorunda olduklarını belirtti.

Morgan Persson dağıtılacak payın her personel için eşit olmayacağını belirterek, ''Personelin devamlılığı bazında oluşturulmuş bir puanlama sistemimiz var. Bunun yanı sıra personelimiz kendi içinde de birbirine puan veriyor. Belki bu personel üzerinde sağlıksız bir baskı oluşturuyor gibi görünebilir ama bana göre bir hedef koymadığımız için bu aksine teşvik edici oluyor'' diye konuştu.
 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CİZRE'DE DURUM ÇOK AĞIR KCK'dan çözüm süreci için tek şart bakınız neymiş!.. Devlet Bahçeli : Çelimsiz ve Çeyrek başbakan İstanbul Valiliği'nden Yarınki Mesai İçin Açıklama! Davutoğlu'ndan Saldırıya İlişkin Açıklama! Sıra Bize Gelince Muş Valiliği'nden Önemli Uyarı! Bugünkü Bombalama Olayında Büyük Şüphe

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ABD Ordu Sözcüsünden Kırık Açıklama!