10206 görüntülenme13 Temmuz 2020
CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, baroların itirazlarına rağmen yasalaşan çoklu baro uygulamas için 4 isim başvurusu yapıldığını belirterek, "'Adalet ve Devlet Barosu', 'Halk Barosu', 'Ankara Hak ve Adalet Barosu', 'Başkent Barosu' isimleriyle başvuru yapıldı" dedi. Öte yanda Emekli albay Erdal Sarızeybek, ileriki süreçte baroların etnik mikro milliyetçilik üzerinden ‘bölücülüğe' dönüşeceği konusunda uyardı.

ŞİMDİDEN DÖRT BAŞVURU
Türkiye Barolar Birliği başta olmak üzere 80 il barosunun itirazlarına rağmen yasalaşan 'Çoklu baro' içeren yasa değişikliği için isim başvuruları yapılmaya başlandı. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, çoklu baroya ilişkin 'Adalet ve Devlet Barosu', 'Halk Barosu', 'Ankara Hak ve Adalet Barosu’ ve ‘Başkent Barosu’ isimleriyle başvuru yapıldığını söyledi.

‘YARGI VE HUKUK PARÇALANDI
Antmen, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla "Şu ana kadar isim hakkı için başvuruda bulunulan baro isimleri. Yargı ve hukuk parçalandı; avukatlar arasında ayrımcılık ve fişleme başlayacak. Hakimler baro isimlerine göre karar verecek" ifadelerine yer verdi.

SARIZEYBEK ‘BAROLARDA ETNİK  BÖLÜNME’ DİYE UYARDI
Emekli albay Erdal Sarızeybek, çok baro teklifinin Türkiye’ye beklenmedik sorunlara sürükleyeceğini açıklamış ve ileriki süreçte baroların etnik mikro milliyetçilik üzerinden ‘bölücülüğe dönüşeceği konusunda uyardı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ