4860 görüntülenme20 Haziran 2018
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Mersin'de düzenlenen mitingde halka seslendi. Mersin'de İnce'yi karşılayan kalabalık İnce'yi bile şaşırttı.

Yoğun kalabalık karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen İnce, "Arkadaşlar ben mi yanlış görüyorum yoksa 1 kilometre uzakta mı bu kalabalığın sonu?" diye sordu. 

Yapılacak olan 3 büyük kent mitingiyle ilgili de televizyonlara uyarıda bulunan İnce, "İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılan mitingde de yayını yarıda keserseniz, halkla birlikte miting meydanlarından kanal önlerine gideceğiz" dedi. İşte İnce’nin konuşmasından satır başları:

‘DEĞİŞİM GELİYOR’

“Arkadaşlar ben mi yanlış görüyorum yoksa 1 kilometre uzakta mı bu kalabalığın sonu. Benim gözlerde bir sorun yok değil mi? Harikasın Mersin, yok böyle bir şey. Bir deneyimli siyasetçi diyor ki ‘meydanlar doluysa sevinebilirsin, balkonlar doluysa işler iyi demektir, çatılar da doluysa kazandın demektir.’ Bir değişimin önünde giden lider, ortasında giden durumu kavramış, arkasından giden sürüklenmiş olur ama bir değişimin karşısına çıkan mutlaka yok olur. Bir değişim rüzgarı bu tepeden tırnağa, bir dip dalgası bu. Bir halk hareketi bu oldu bu iş. Yorgun adam gidecek, bu ülkenin başına taze bir kan gelecek.’

‘DİRENE DİRENE GELİYORUZ’

“Televizyonlara bir çağrıda bulunuyorum. Bakın 104 mitingime yanlış yaptınız. Şimdi geriye kaldı 3 büyük ilin mitingi. Ben de meydanlara gönlünü koyan vatandaşlarıma sesleniyorum. Eğer aynı numarayı İstanbul, Ankara ve İzmir’de de yaparlarsa miting meydanlarından kanal önlerine gideceğiz hep birlikte. Manşetleri yapan Erdoğan, manşetlere direne direne gelen ben. Saraylı Erdoğan, devletin uçağıyla gezen Erdoğan, devletin parasını harcayan Erdoğan, milletin parasıyla miting yapan ben. Bu seçim saraylılarla milletin evladı arasında geçecek.”

‘BAKARA MAKARA DİYENE NEDEN BİR ŞEY YAPMADIN”

“Geçen gün: ‘Niğde’ye gittin Ömer Halisdemir’in mezarına neden uğramadın, Fatiha okumasını biliyor musun?’ diyor. Erdoğan senin yanından FETÖ’cüler hala gitmemiş, seni kandırıyorlar, yanındaki FETÖ’cülere dikkat et, sana yalan söylüyorlar. Ayıp ediyorsun, senin derdin Fatiha değil, senin derdin ayet değil, senin derdin fatiha olsa, bakara makara diyen kişiyi tutup atardın partiden.

 Bence o çakma dünya lideri. Gerçekten dünya lideri olsa benimle televizyon programına çıkar. Erdoğan benimle televizyona çıkmaya korkuyor. İstediğin televizyonda, istediğin saatte, gel seninle ekonomi tartışalım. Yüreğin varsa gel, bilgin varsa gel, cesaretin varsa gel Erdoğan!”

Kaynak: odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ