Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2413 görüntülenme )

İşte Harekatın Adı ve Altındaki Mesaj

Askeri kaynaklar: Fırat Kalkanı operasyonu

 

Fırat Kalkanı’nın şifreleri

Türkiye'nin destek verdiği operasyonun adını 'Fırat Kalkanı' olarak duyurması PYD-YPG'ye mesaj olarak yorumlandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Koalisyon Hava Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin terör örgütü IŞİD’ten temizlenmesi amacıyla askeri harekât başlatıldı. Fırat Kalkanı operasyonunda tanklar sınırın sıfır noktasından F-16’lar ise aylar sonra havalandıkları Suriye semalarından hedefleri vurmaya başladılar.

OPERASYONUN ADINDAKİ AYRINTI

Harekatın adının Fırat Kalkanı olarak belirlenmesi ise PYD ve destekçilerine bir mesaj olarak yorumlandı.  Türkiye, Fırat'ın batısını ‘kırmızı çizgi’ olarak ilan etmiş ve PYD kantonunun ilerlemesine karşı Fırat Nehri'nin batısında stratejik önemdeki ada bölgesini özel güvenlikli bölge ilan edilmişti. Bölgeye girişler ve çıkışlar kontrol altına alınırken, askere gerektiğinde “vur” emri verilmişti. PYD/YPG’nin kırmızı çizgiyi ihlali üzerine de sınırda konuşlu topçu birlikleri oraya vurmuştu.

(Sözcü)   

 

 

 

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MUSUL'U VURDULAR!.. ŞOK!.. AKAR'IN ESKİ BAŞDANIŞMANI ALBAY KONUŞTU... İŞLER KARIŞTI!.. JAPONYA ŞOKTA!.. KUZEY KORE FÜZESİ UÇTU GEÇTİ!.. ADALET YÜRÜYÜŞÇÜLERİNDEN FLAŞ BAYRAM MESAJI... ÇATIŞMA ÇIKTI! ŞOK! Şırnak'ta Beş Şehidimiz Var! ERKEN EMEKLİLİKTE YENİ DALGA!.. FLAŞ!.. İSTANBUL'DA BÜYÜK OPERASYON... TÜM GİRİŞ ÇIKIŞLAR KAPATILDI...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
DARBEDE ŞOK İDDİANAME!