Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2389 görüntülenme )

İşte Harekatın Adı ve Altındaki Mesaj

Askeri kaynaklar: Fırat Kalkanı operasyonu

 

Fırat Kalkanı’nın şifreleri

Türkiye'nin destek verdiği operasyonun adını 'Fırat Kalkanı' olarak duyurması PYD-YPG'ye mesaj olarak yorumlandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Koalisyon Hava Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin terör örgütü IŞİD’ten temizlenmesi amacıyla askeri harekât başlatıldı. Fırat Kalkanı operasyonunda tanklar sınırın sıfır noktasından F-16’lar ise aylar sonra havalandıkları Suriye semalarından hedefleri vurmaya başladılar.

OPERASYONUN ADINDAKİ AYRINTI

Harekatın adının Fırat Kalkanı olarak belirlenmesi ise PYD ve destekçilerine bir mesaj olarak yorumlandı.  Türkiye, Fırat'ın batısını ‘kırmızı çizgi’ olarak ilan etmiş ve PYD kantonunun ilerlemesine karşı Fırat Nehri'nin batısında stratejik önemdeki ada bölgesini özel güvenlikli bölge ilan edilmişti. Bölgeye girişler ve çıkışlar kontrol altına alınırken, askere gerektiğinde “vur” emri verilmişti. PYD/YPG’nin kırmızı çizgiyi ihlali üzerine de sınırda konuşlu topçu birlikleri oraya vurmuştu.

(Sözcü)   

 

 

 

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saman Altında ŞOK CEPHANELİK! Erdoğan'ın Süreci Karıştı ŞOK!.. DESTİCİ'den BBP TEŞKİLATINA AKIL ALMAZ TEHDİT!.. Ruslarla Uçak Krizi Büyüyor! Suriye'de Rus Savaş Uçakları Bombardımana Başladı! Fuat Avni’den “Bilal Erdoğan operasyonu” iddiası! ŞEHİT SAVCIDAN 10 KURŞUN MU ÇIKARILDI ? Olacak iş değil! 41 POLİSE YAKALAMA KARARI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bir Bakmanızda Fayda Var...