Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2393 görüntülenme )

İşte Harekatın Adı ve Altındaki Mesaj

Askeri kaynaklar: Fırat Kalkanı operasyonu

 

Fırat Kalkanı’nın şifreleri

Türkiye'nin destek verdiği operasyonun adını 'Fırat Kalkanı' olarak duyurması PYD-YPG'ye mesaj olarak yorumlandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Koalisyon Hava Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin terör örgütü IŞİD’ten temizlenmesi amacıyla askeri harekât başlatıldı. Fırat Kalkanı operasyonunda tanklar sınırın sıfır noktasından F-16’lar ise aylar sonra havalandıkları Suriye semalarından hedefleri vurmaya başladılar.

OPERASYONUN ADINDAKİ AYRINTI

Harekatın adının Fırat Kalkanı olarak belirlenmesi ise PYD ve destekçilerine bir mesaj olarak yorumlandı.  Türkiye, Fırat'ın batısını ‘kırmızı çizgi’ olarak ilan etmiş ve PYD kantonunun ilerlemesine karşı Fırat Nehri'nin batısında stratejik önemdeki ada bölgesini özel güvenlikli bölge ilan edilmişti. Bölgeye girişler ve çıkışlar kontrol altına alınırken, askere gerektiğinde “vur” emri verilmişti. PYD/YPG’nin kırmızı çizgiyi ihlali üzerine de sınırda konuşlu topçu birlikleri oraya vurmuştu.

(Sözcü)   

 

 

 

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BARZANİ'DEN ORTADOĞU'YU KARIŞTIRACAK ŞOK HAMLE!.. ABD'nin Attığı Mühimmat Adres Şaşırdı CHP'den Kamuoyuna Büyük Uyarı! Abdullah Gül’e AKP’yi şikayet ettiler Suriye'den Büyük Hamle: RUS ORDUSU... AK-SARAY Kötü Dile Düştü! BU YİĞİT TÜRK SUBAYI'NI SELAMLAYINIZ! Dikkat!.. Prof. Dr. Canan Karatay'dan KANSER UYARISI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Mehmet Müezzinoğlu'ndan Şok İddialar