Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Mayıs 2017 ( 8049 görüntülenme )

İŞTE ERDOĞAN'IN SEÇTİĞİ DÖRT ÖNEMLİ İSİM!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakimler ve Savcılar Kurulu'na (HSK) atamalar yaptı.

Meclis 7 üye seçtikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi kontenjanından 4 ismi belirledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği sona eren Mehmet Yılmaz ve Halil Koç ile Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hüseyin Şahin ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Akif Ekinci'yi yeni HSYK üyeleri olarak atadı. Adalet Bakanı ve Adalet Bakanlığı Müsteşarı ile 13 üyeli yeni HSK 7 Haziran'da göreve başlayacak.

ATAMA ŞEKLİ


Kurul'un 4 üyesinin Cumhurbaşkanı, 7 üyesinin ise TBMM tarafından seçileceği hüküm altına alınmıştı. Adalet Bakanı ve Müsteşarı da Kurul'un doğal üyesi olacak.

TBMM Genel Kurulu hafta başında 7 HSK üyesini belirledi. Yargıtay üyeleri Mehmet Ademoğlu, Yaşar Şimşek, mevcut HSYK üyesi Alp Arslan ve Danıştay üyesi Cafer Ergen, akademisyen Ali Cengiz Köseoğlu ve avukatlar Songül Yazar ile Hamit Kocabey, HSK üyeleri olmuştu.


Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suriyeli Çocuğa Şiddet! Bahçeli'nin Kahramanmaraş'ta gündemi sarsan mesajı ŞOK! Yalçın Akdoğan Öyle Bir Çözüm Teklif Etti ki.. Yayladağ'da Top Sesleri! Gül “Uyardım” demişti… Akşener'e BÜYÜK DESTEK! Bakırköy Savcılığı'ndan Ali Ağaoğlu'na ŞOK SORUŞTURMA! MHP'de ARDI ARDINA İSTİFALAR!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Hesaplarınızı Kontrol Etmeyi Unutmayın!