Reklamlar
Anasayfa » Haber
28 Nisan 2017 ( 39636 görüntülenme )

İSTANBUL VALİSİ AÇIKLADI... SIĞINMACILARDAN BÜYÜK RİSK!..

ŞAHİN: İSTANBUL'DA KAYITLI 550.000 SURİYELİ SIĞINMACI VAR

İstanbul Valisi Şahin, "İstanbul’da şu ana kadar kayıt altına alınan ve kayıt randevusu verilen Suriyeli sayısı 550 bin civarı. Kayıt için müracaat etmeyenleri dahil edersek sanıyorum sayı 600 bin civarı" dedi.

"VATANDAŞLIK KONUSUNU BAKANLIK AÇIKLAYACAK"

İstanbul Valisi  Vasip Şahin vatandaşlığa geçişe ilişkin olarak, "O işlemler bakanlık tarafından yürütülüyor. Bakanlık açıklayacak. Suriyeliler bu noktada dilencilikten başka bir şekilde kamuoyu gündemine gelmedi" ifadesini kullandı. 

"DİLENCİLİK YAPAN SIĞINMACI SAYISI 10.000 CİVARI"

"Kaldı ki dilencilik sayısı oransal bakıldığında çok az" diyen Şahin, "Sayıları 10 bini bulmaz. O gördüğünüz dilencilerin bir kısmı bizim vatandaşımız çıkıyor. Dilenen aileleri biz kamplara gönderiyoruz. 50 bin Suriyeli çocuğu okullaştırdık. 64 eğitim merkezinde ve okullarımızda bu çocukları eğitiyoruz" diye konuştu.

Şahin'in açıklamaları şöyle:

- Peki ya Suriyeliler? İstanbul’da ne kadar Suriyeli var?

"İstanbul’da şu ana kadar kayıt altına alınan ve kayıt randevusu verilen Suriyeli sayısı 550 bin civarı. Kayıt için müracaat etmeyenleri dahil edersek sanıyorum sayı 600 bin civarı."

- Vatandaşlığa geçenler oldu mu?

"O işlemler bakanlık tarafından yürütülüyor. Bakanlık açıklayacak. Suriyeliler bu noktada dilencilikten başka bir şekilde kamuoyu gündemine gelmedi. Kaldı ki dilencilik sayısı oransal bakıldığında çok az. Sayıları 10 bini bulmaz. O gördüğünüz dilencilerin bir kısmı bizim vatandaşımız çıkıyor. Dilenen aileleri biz kamplara gönderiyoruz. 50 bin Suriyeli çocuğu okullaştırdık. 64 eğitim merkezinde ve okullarımızda bu çocukları eğitiyoruz".
İstanbul'da ne kadar Suriyeli yaşıyor?
Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Barzani'den Sinsi Ayak! Ankara Emniyeti'nde Deprem! “Referansım Allah” Ayakkabı kutulu notaya soruşturma Ahmet Davutoğlu da Çark Etti İşte Gezici'nin Son Anketi AKP'ye Şok ! Rusya'dan Tehdit Üstüne Tehdit! GENELKURMAY'DAN SALDIRIYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İşe Bakın! MHP'de BİR ADAY DAHA!