İstanbul’da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri, seçim kurullarınca ilan edildi.

İstanbul’da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı. İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi. Kesinleşen listelere göre, İstanbul’da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:

AKP:


Büyükşehir Belediyesi: Binali Yıldırım/ Adalar: Özlem Öztekin Vural/ Arnavutköy: Ahmet Haşim Baltacı/ Ataşehir: İsmail Erdem/ Avcılar: İbrahim Ulusoy/ Bağcılar: Lokman Çağırıcı/ Bahçelievler: Hakan Bahadır/ Bakırköy: Mehmet Umur/ Başakşehir: Yasin Kartoğlu/ Bayrampaşa: Atila Aydıner/ Beykoz: Murat Aydın/ Beylikdüzü: Mustafa Necati Işık/ Beyoğlu: Haydar Ali Yıldız/ Büyükçekmece: Mevlüt Uysal/ Çatalca: Mesut Üner/ Çekmeköy: Ahmet Poyraz/ Esenler: M. Tevfik Göksu/ Esenyurt: Azmi Ekinci/ Eyüpsultan: Deniz Köken/ Fatih: Ergün Turan/

Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta/ Güngören: Bünyamin Demir/ Kadıköy: Özgül Özkan Yavuz/ Kağıthane: Mevlüt Öztekin/ Kartal: Ebubekir Taşyürek/ Küçükçekmece: Temel Karadeniz/ Pendik: Ahmet Cin/ Sancaktepe: Şeyma Döğücü/ Sarıyer: Salih Bayraktar/ Sultanbeyli: Hüseyin Keskin/ Sultangazi: Abdurrahman Dursun/ Şile: İlhan Ocaklı/ Şişli: Nihal Yıldırım/ Tuzla: Şadi Yazıcı/ Ümraniye: İsmet Yıldırım/ Üsküdar: Hilmi Türkmen/ Zeytinburnu: Ömer Arısoy.

CHP:

Büyükşehir Belediyesi: Ekrem İmamoğlu/ Adalar: Erdem Gül/ Ataşehir: Battal İlgezdi/ Avcılar: Turan Hançerli/ Bahçelievler: Mehmet Ali Özkan/ Bakırköy: Bülent Kerimoğlu/ Başakşehir: Abdulhadi Akmugan/ Bayrampaşa: Remzi Albayrak/ Beşiktaş: Rıza Akpolat/ Beykoz: Coşkun Tosun/ Beylikdüzü: Mehmet Murat Çalık/ Beyoğlu: Alper Taş/ Büyükçekmece: Hasan Akgün/ Çatalca: Cem Kara/ Çekmeköy: Seyfettin Yıldırım/ Esenyurt: Kemal Deniz Bozkurt/

Eyüpsultan: Emel Bilenoğlu/ Fatih: Soner Özimer/ Gaziosmanpaşa: Erkan Kaya/ Güngören: İsmet Yaşar/ Kadıköy: Şerdil Dara Odabaşı/ Kartal: Gökhan Yüksel/ Küçükçekmece: Kemal Çebi/ Maltepe: Ali Kılıç/ Pendik: Mehmet Salih Usta/ Sancaktepe: Özgen Nama/ Sarıyer: Şükrü Genç/ Silivri: Özcan Işıklar/ Sultanbeyli: Ayhan Koç/ Sultangazi: Haluk Bozkurt/ Şile: Ali Şecaattin Güney/ Şişli: Muammer Keskin/ Tuzla: Salim Gürsoy/ Ümraniye: Cafer Aktürk/ Üsküdar: Ahmet Kılıç/ Zeytinburnu: Adil Emecan.

MHP:
Beşiktaş: Serkan Topeli/ Maltepe: Ahmet Baykan/ Silivri: Volkan Yılmaz.

İYİ PARTİ:
Arnavutköy: Muharrem Yaman/ Bağcılar: Muhammed Bayram/ Bakırköy: Ateş Ünal Erzen/ Beykoz: Bilgehan Murat Miniç/ Beşiktaş: Affan Keçeci/ Fatih: İlay Aksoy/ Şile: Rahmi Çakar/ Kağıthane: Mehmet Aslan/ Kadıköy: Emre Kınay/ Esenler: Mustafa Yılmaz. SAADET PARTİSİ:

Büyükşehir Belediyesi: Necdet Gökçınar/ Adalar: Hakan Aktaş/ Arnavutköy: Ekrem Önal/ Ataşehir: Adem Boz/ Avcılar: Mücahit Karlı/ Bağcılar: Şakir Şahin/ Bahçelievler: Yaşar Avcı/ Bakırköy: Adnan Şahin/ Başakşehir: Bekir Demirkaya/ Bayrampaşa: İsmail Acar/ Beşiktaş: Murat Kutlu Sezen/ Beykoz: Muharrem Kaşıtoğlu/ Beylikdüzü: Tuncer Koğa/ Beyoğlu: Mehmet Yıldız/ Büyükçekmece: Caner Bitiş/ Çatalca: Serdar Taşar/ Çekmeköy: Abdulhalim Meşe/ Esenler: Tuğrul Yalçınkaya,

Esenyurt: Hasan Kara/ Eyüpsultan: İlker Çiftçi/ Fatih: İbrahim Bakşiş/ Gaziosmanpaşa: Bilal Ay/ Güngören: Adnan Hacıabdullahoğlu/ Kadıköy: Recep Yılmaz/ Kağıthane: Zeynel Keskin/ Kartal: Fehim Hava/ Küçükçekmece: Mustafa Kurdaş/ Maltepe: Fatih Erbican/ Pendik: Mahmut Kılıç/ Sancaktepe: Abdulkadir Çelebi/ Sarıyer: Davut Tepeyurt/ Silivri: Şükrü Yıldırım/ Sultanbeyli: Muhammet Fetullah Bülbül/ Sultangazi: Hüseyin Aydoğan/ Şile: Yunus Emre Köse/ Şişli: Muharrem Çam/ Tuzla: Resul Kılıç/ Ümraniye: Yakup Kasımay/ Üsküdar: Yılmaz Bayat/ Zeytinburnu: Mikail Kabak.

BBP:

Arnavutköy: Aytekin Kurt/ Avcılar: Selahattin Şavur/ Bağcılar: Bülent Şahin/ Bahçelievler: Serkan Karacaoğlu/ Başakşehir: Uğur Bay/ Bayrampaşa: Mehmet Ceylan/ Beşiktaş: Hasan Keskin/ Beyoğlu: Ali Rıza Biberoğlu/ Büyükçekmece: Halil Eker/ Beykoz: Abdullah Demiray/ Esenyurt: Yusuf İvgen/ Gaziosmanpaşa: Fedai Karakol/ Güngören: Mustafa Duman/ Kadıköy: Kadir Turan/ Kağıthane: Yusuf Karademir/ Küçükçekmece: Hüseyin Doğan/ Sarıyer: Hüseyin Koç/ Silivri: Ramiz Aksu/ Sultanbeyli: Hamdi Yıldız/ Sultangazi: Yakup Yılmaz/ Şişli: M. Umut Dövletoğulları/ Tuzla: Sedef Arzu Ur Şahin/ Ümraniye: Bülent Taş.

DSP:

Büyükşehir Belediyesi: Muammer Aydın/ Adalar: Coşkun Özden/ Arnavutköy: Serdal Delikkaya/ Ataşehir: Levent Limon/ Avcılar: Hanay Handan Toprak Benli/ Bağcılar: Eyüp Ali Özdemir/ Bahçelievler: Sema Men/ Bakırköy: Ali Fatinoğlu/ Başakşehir: Adile Aslan/ Bayrampaşa: Ersin Bilen/ Beşiktaş: Erol Özberk/ Beykoz: İbrahim Uysal/ Beylikdüzü: Mustafa Gürkan Özkürkanlı/ Beyoğlu: Hüseyin Özhan/ Büyükçekmece: Ümit Şahbaz/ Çatalca: Arslan Erdoğmuş,

Çekmeköy: Ayşenur Altan/ Esenler: İshak Koç/ Esenyurt: İpek Süt/ Eyüpsultan: İbrahim Bayraktar/ Fatih: Uluğbek Hekimoğlu/ Gaziosmanpaşa: Kerim Çoban/ Güngören: Nazım Özdemir/ Kadıköy: Mustafa Mehmet Günyeli/ Kağıthane: Ekrem Şit/ Kartal: Ata Can Bektaş/ Küçükçekmece: Birkan Duran/ Maltepe: Özcan Kaya/ Pendik: Murtaza Sasa/ Sancaktepe: Seyfi Ergül/ Sarıyer: Hümeyra Gürsoy/ Silivri: Selami Değirmenci/ Sultanbeyli: Adem Baş/ Sultangazi: Tarık Ersoy/ Şile: Ümit Yaşar Kaya/ Şişli: Mustafa Sarıgül/ Tuzla: Akın Tekdal/ Ümraniye: Nesim Pakır/ Üsküdar: Güven Hokna/ Zeytinburnu: Derya Mutlu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ