Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, "HDP eşittir PKK, eşittir YPG/PYD. Hiç sağa sola bunu saptırmanın anlamı yok. Gerçek ortada” demişti ama Valilik HDP şovuna izin verdi.

Yine dün açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Bana kızıyorlar, böyle konuşuyorum diye onların vekilleri. Ben onlara milletvekili demiyorum, kimse kusura bakmasın. Demem, demeyeceğim de. Onlar terörün vekili, onlar PKK'nın vekilidir” demişti ama HDP’ye Nevruz gösterileri için valiliklerden izin verildi.

İZMİR, İSTANBUL, DİYARBAKIR HDP’YE MEYDANLAR AÇILDI

İstanbul, İzmir ve Diyarbakır’da yapılacak Nevruz kutlamalarına valilikler tarafından izin verildi. İstanbul Nevruz Tertip Koordinasyonu tarafından Bakırköy İlçe Seçim Kurulu’na yapılan miting kutlamasına izin çıktı. İstanbul’da Nevruz kutlaması, 24 Mart Pazar günü saat 12.00’de Bakırköy Pazar alanında yapılacak.

HDP Diyarbakır İl Örgütü’nün gerçekleştirilecek Nevruz kutlaması da 21 Mart Perşembe günü Bağlar ilçesinin Bağcılar mahallesinde bulunan Nevruz Alanı’nda yapılacak. İzmir’de Nevruz’un adresi ise Gündoğdu Meydanı olarak belirlendi.

ŞİMDİ YIL 2015…


Diyarbakır’da Nevruz kutlamaları soğuk ve yağmura rağmen büyük katılımla sürüyor. HDP Grup Başkan vekili Pervin Buldan, Abdullah Öcalan'ın mesajını Kürtçe olarak okudu. Ardından mesajın Türkçesini Sırrı Süreyya Önder okudu. Öcalan mesajında 'Çağrısını yaptığım kongre ile yeni bir dönem başlayacak'' vurgusu yaptı. Bebek katili Öcalan şöyle demişti;

‘ÇÖZÜM SÜRECİ BAŞLIYOR, DOLMABAHÇE’DE ANLAŞTIK’

“Tarihi Dolmabahçe sarayında hepimizce resmen ilan edilen 10 maddelik deklerasyon sürecinde yeni bir süreci başlatmakla karşı karşıyayız. PKK’nın TC’ye karşı yaklaşık 40 yıldır yürüttüğü silahlı mücadeleyi sonlandırmak ve yeni dönemin ruhuna uymak için bir kongre yapmalarını gerekli ve tarihi görmekteyiz. Kongremiz toplanıp yeni bir dönem başlatmalı. Anayasal vatandaşlığı eşit ve özgür yaşamı esas alan dönemin startı verilmeli. Çatışmalı süreçten sonra barışın olduğu sürece giriyoruz”.

Şimdi yıl 2019…
İstanbul, İzmir ve Diyarbakır’da yapılacak Nevruz kutlamalarına valilikler tarafından izin verildi. Hem de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun HDP için ‘bunlar Kandil’in milletvekilleri, bunlar terörün vekilleri’ dediği bir süreçte…

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ