Genel
28 Temmuz 2019 ( 2859 görüntülenme )

' SIĞINMACILAR MESKEN TUTTU'

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentteki Suriyeli sığınmacı sayısını açıkladı. Sözcü gazetesinin haberine göre, İstanbul’da toplamda 1 milyon 77 bin yabancının bulunduğunu belirten Yerlikaya, bunlardan 547 bininin Suriyeli sığınmacı olduğunu söyledi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın açıklamalarından satır başları şöyle:


'3.6 MİLYON SURİYELİ SIĞINMACI,547 BİNİ İSTANBUL'DA 

“İstanbul'un en önemli meselesi düzensiz göç ve kayıt dışı istihdamla mücadeledir. 2011 yılı ekim ayından beri Suriye'den gelen bir göç dalgası var. Ülke genelinde kayıtlı olan Suriyeli misafirlerimizin sayısı 3 milyon 634 bin civarında bulunuyor. Bunların 547 bini İstanbul'da. İsteğimiz mevzuatın emrettiği gibi Suriyeli misafirlerimizin de kayıtlı oldukları illerde ikamet etmeleridir."

İSTANBUL'DA SIĞINMACI TOPLAMI 1.1 MİLYON'

"İlimizde 527 bin ikamet izinli, 3 bin uluslararası koruma, 547 bin Geçici Koruma kapsamında Suriyeli olmak üzere toplam 1 milyon 77 bin yabancı var. 2019'un ilk 6 ayında Göç İdaresi İl Müdürlüğü'nce düzensiz göçle ilgili 27 bin işlem yapıldı. Bunların 14 bini ülkelerine geri gönderildi.


20 AĞUSTOS SON TARİH

“İstanbul Valiliği olarak 22 Temmuz'da düzensiz göç ve kayıtsız Suriyeli misafirlerle ilgili bir basın açıklamamız oldu. Başka illerde kayıtlı olan Suriyeli misafirlerimizin ağustosun 20'sine kadar kayıtlı oldukları şehirlere dönmeleri gerektiğini hatırlattık.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ