6760 görüntülenme17 Mayıs 2020
Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Covid-19 salgını nedeniyle zor durumda kalan Ankaralılar ve hayırseverleri buluşturmak amacıyla ankaratekyurek.com platformunu kurdu. Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın tanıttığı uygulamada, ihtiyaç sahiplerinin su faturaları ödenebiliyor, şehir içi ulaşım kartı ‘Ankarakart’a yükleme yapılabiliyor ve direkt olarak nakit yardımı yapılabiliyor.

İSİM YOK ADRES YOK 'İCRADAKİ FATURA, BORÇ FATURA ÖDEYEBİLİR AYA DA NAKİT YARDIMDA BULUNABİLİRSİNİZ'
Nakit yardımından, 1 Mart 2020 sonrası salgın nedeniyle işini kaybeden veya iş yerini kapatmak zorunda kalıp ABB’ye nakit yardım için başvuran vatandaşların yararlanabileceği belirtilirken, 100, 200 ya da 500 lira yardım yapılabiliyor. 500 lira yardım alan ihtiyaç sahibinin kaydı otomatik olarak listeden düşüyor.

MANSUR YAVAŞ DUYURDU
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın duyurduğu müjdeye göre Ankara için yeni açılan bir internet sitesi ile birlikte vatandaşlara üç destek birden sunulacak; -Askıda su faturası -Nakit destek -Ankarakart dolumu”. Mansur Yavaş kampanyayı şu tweet ile duyurdu;

‘BU BAYRAM HER AİLE BAYRAM ETSİN’
“Ankara’da her aile bayram etsin, çocukların yüzündeki gülümsemeyle şeker tadında bir bayram olsun istiyoruz. Siz de http://ankaratekyurek.com adresinden - Su Ver, - Bilet Ver, - El Ver kampanyalarımıza katılarak iyiliği daha da bulaştırabilirsiniz. #6MilyonTekYürek”

İSTANBUL BELEDİYESİ BAŞLATTI, HIZLA YAYILIYOR
Askıda fatura uygulamasını ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi başlatmıştı. Uygulamada su ve doğalgaz faturalarını ödeyemeyen İstanbullular faturalarını ‘askıya bırakıyor‘. Yardımda bulunmak isteyenler ise bu fatuların istediği kadarlık kısmını ödeyebiliyor.

Kaynak: Belediyeler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ