Reklamlar
Anasayfa » Haber
30 Haziran 2017 ( 151 görüntülenme )

İSRAİL SURİYE'Yİ VURDU!..

İsrail, Golan Tepeleri'ne hava mermisi attığını iddia ettiği Suriye ordusuna ait bir askeri birliğe saldırı düzenlediklerini açıkladı.

İsrail ordusu basın dairesinden yazılı bir açıklama yapılarak, Suriye topraklarından ateşlenen bir havan mermisinin İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri'nin kuzeyindeki bölgeye düştüğü belirtildi. 


Havan mermisinin İsrail topraklarına tesadüfen isabet ettiğinin belirtildiği açıklamada, İsrail yönetiminin bu gelişmeyi 'egemenliğine yönelik kabul edilemez bir saldırı' olarak kabul ettiği ve Suriyeli birliklere yönelik karşı saldırı düzenlendiği duyurdu.

Suriye makamlarından konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

İsrail ordusu son bir haftada Suriye'den atıldığı ileri sürülen top mermisi veya roketlere karşılık bu ülkeye dört kez saldırı düzenledi. İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu da Suriye topraklarından İsrail'e ateş açılmasına müsaade etmeyeceklerini belirterek, saldırıları karşılıksız bırakmayacaklarını söylemişti.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

’7 yaşındaki kızla evlenebilirsiniz’ Hakkari ve Şırnak İçin Flaş Karar “IŞİD Vergi Toplayarak Ayakta Kalıyor” Mardin Valiliği Açıkladı! Flaş! Rusya Kartlarını Açtı! 12 Hastalığın Altında "O" Var Bu Hastalık Sinsi! Belki Adını Bile Duymadınız ama O öldürüyor! Erdoğan'ın Restine AB'den İlk Tepki!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Cemil Bayık; silah bırakmayız...