Reklamlar
Anasayfa » Haber
16 Temmuz 2017 ( 633 görüntülenme )

İSRAİL SAVUNMA BAKANI FENA DÖKÜLDÜ...

LİEBERMAN: KÜRTLER YÖNETİME GELMELİ

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, Suriye’de temel sorunun “demografik yapı” olduğunu söyledi. Rus basınına konuşan Avigdor Lieberman, “Suriye’de Aleviler 1970’den bu yana hüküm sürüyor. Suriye nüfusunun yüzde 13’ünü Aleviler, yüzde 64’ünü ise Sünniler oluşturuyor” dedi.

Avigdor Lieberman, “Suriye’de sayı olarak en fazla bulunan Kürtler, ancak yönetimdeki Dürziler kadar bile hükümleri yok” diye konuştu.

İsrailli Bakan, sözlerine şöyle devam etti:

“Suriye’deki hükümet, ülkedeki tüm demografik yapıları kapsayan bir yönetim şekli oluşturmazsa ülkede barış ve huzur ortamı oluşmaz. Kimse de bu şekildeki bir yönetimi kabul etmez.”

İsrail, ABD ve Rusya’nın Suriye’deki “güvenli bölgeler” konusunda anlaştığını da söyleyen Lieberman, 3 ülkenin Avusturya'nın başkenti Viyana’da yapılan bir görüşmede bu kararı aldıklarını belirtti.

İsrailli Bakan, ülkesinin hiçbir şekilde İran’ın Suriye’nin güneyine yerleşmesine izin vermeyeceğini vurguladı.

ABD ve Rusya, 7 Temmuz’da Hamburg'daki G20 Zirvesi'nde Suriye'nin güneybatısında ateşkes olması konusunda anlaştı. Ateşkes 9 Temmuz'da yürürlüğe girdi.

Kaynak: Rudaw

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kayseri'den Gelen Haberler AĞIR... FLAŞ!.. Bakanlık 10.000 Kişi Arıyor! Erdoğan-Putin Görüşmesi! İşadamının Oğlu ve Kardeşine GÖZALTI! Bahçeli'den ERDOĞAN'A BÜYÜK DESTEK! Adalet Bakanlığı'ndan İŞ İLANI... Vay be!.. GÖRMEZ'den GİDERAYAK İTİRAF!.. CHP'DEN FLAŞ KARAR!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FACEBOOK'tan MUHTEŞEM ÖZELLİK...