Reklamlar
Anasayfa » Haber
12 Eylül 2017 ( 506 görüntülenme )

İSRAİL KONUŞTU... BARZANİ UÇTU!..

PEŞMERGE BARZANİ: KERKÜK KÜRDİSTAN'IN KALBİDİR


Peşmerge Mesut Barzani, bugün Kerkük'e gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı konuşmada, Peşmergenin Kerkük'ü koruduğunu ve bundan sonra da korumaya devam edeceğini söyledi.

Peşmerge Barzani, "Kerküksüz Kürdistan, kalbi olmayan insana benzer. Kerkük'ü zor kullanarak Kürdistan'dan ayırmak isteyen tüm güçlere, tüm taraflara karşı Kürdistan halkı son ferdine kadar savunmaya hazırdır. Hiç kimsenin Kerkük'ün güvenlik ve istikrarını bozmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

'KERKÜK'TEKİ SORUNLARIN SEBEBİ BAĞDAT'

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Yardımcısı ve IKYB Genel Sekreter Birinci Yardımcısı Kosret Resul ve Kerkük Valisi Necmettun Kerim ile Kerkük'ü ziyaret edip kentteki etnik ve dini kesim temsilcileri ile görüştü. 

Barzani, Kerkük’ün her zaman barış, kardeşlik ve birlikte yaşam için model bir şehir olarak kalacağını da belirterek, 

"KERKÜK'Ü SAVUNMAYA HAZIRIZ"

"Kerküksüz Kürdistan, kalbi olmayan insana benzer. Kerkük’ü zor kullanarak Kürdistan’dan ayırmak isteyen tüm güçlere karşı Kürdistan halkı son ferdine kadar savunmaya hazırdır. Hiç kimsenin Kerkük’ün güvenlik ve istikrarını bozmasına izin vermeyeceğiz." diye konuştu.

Kaynak: DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AB'DEN İLGİNÇ ÇIKIŞ: ŞANTAJA İZİN VERMEYİZ!.. Son Dakika! Roket Mermisi Atıldı! ŞOK!.. Yeni Akit Yazarı Dilipak'tan KORKUNÇ AÇIKLAMA! ŞOK! BARZANİ MUSUL'A GİRİYOR BURHAN KUZU BİR TWEET ATTI... AHLAK ÇÖKTÜ!.. DÜŞEN HELİKOPTERLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA... Suriye'de ASKERLERİMİZE SALDIRDILAR! BELÇİKA'DA İP KOPTU... TÜRKİYE'YE ALÇAK TAVIR!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. KATAR'A BAKIN KİM GİDİYORMUŞ...