Genel
14 Aralık 2017 ( 1440 görüntülenme )

İsrail'den Lübnan'a ÇOK AĞIR TEHDİT!

İsrail İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, İran'ın Lübnan'da füze tesisi inşa ettiğini iddia ederek söz konusu yeri vuracaklarını ilan etti.

KIRMIZI ÇİZGİMİZ!


Haaretz'in haberine göre, Suudi Arabistan'ın online haber sitesi Elaph'a konuşan Katz, "İran'ın Lübnan'da gelişmiş bir füze tesisi inşa ettiği konusunda bilgimiz var ve üstüne basarak söylemek istiyorum bu bizim kırmızı çizgimiz. Her ne pahasına olursa olsun izin vermeyeceğiz" dedi.

Katz, İran'ın bölgede neler yaptığını İsrail'in çok iyi bildiğini söyleyerek, bir mesaj gönderme ihtiyaçlarının olmadığını belirtti ve sorulara, "Evet, askeri harekata girişip onlara engel olacağız, tıpkı Suriye'de olduğu gibi. Çok daha geniş ve güçlü bir saldırı olacak, bu kez tüm Lübnan hedef alınacak" dedi. 

LÜBNAN TAŞ DEVRİNE DÖNECEK!

İsrail'in 2006'daki 'İkinci Lübnan Savaşı'nda Hizbullah'a karşı savaşması sorulunca, 11 yıl önce yaşananları bir piknikle karşılaştıran Katz, "Bir Suudi Bakanın Hizbullah'ı Lübnan'ın güneyindeki mağaralarına geri göndereceğini söylediğini hatırlıyorum. Size söylüyorum, Lübnan taş devrine dönecek" diye konuştu.

"Aynı zamanda, savaş istemiyoruz, Lübnan'a zarar vermekle ilgilenmiyoruz ama bir Lübnanlı'nın bize saldırmasını kabul etmeyeceğiz" dedi. 

İSRAİL'DEN SUUDİ ARABİSTAN'A ŞAŞIRTICI DESTEK!

Ortadoğu'da ezeli düşmanlar Suudi Arabistan ve İran arasında devam eden savaşta İsrail, Suudi Arabistan'ın yanında saf tutuyor. Geçen ay yine Elaph internet sitesinde İsrail Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot’un röportajının yayımlanması, dünya kamuoyunu şaşırtmıştı. Bu şaşkınlığın gerekçesi, ilk kez yüksek rütbeli bir İsrailli askerin Suudi Arabistan’daki bir yayın organına konuşmasıydı.

Tahran yönetimini bölgedeki gerçek ve en büyük tehdit olarak nitelendiren Eisenkot, İran'a karşı Riyad’la tam mutabakat içinde olduklarını söylemişti. 


Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ