Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2603 görüntülenme )

İşler Sarpa Sarınca Erdoğan'dan inanılmaz "U" dönüşü

'Yardım taşındığı' savunulan MİT TIR'larında silah ve mühimmat görüntülerinin yayımlanmasının ardından Cumhuriyet gazetesi ve Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ı hedef gösteren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, suçu bir kez daha basına yükledi.
 Sivas'ta yaptığı mitingde konuşan Erdoğan, "Bir gazete utanmadan diyor ki: İçinde silah olmadığını söyleyen Erdoğan diyor. Var veya yok koyalım bir kenara. Sen o kadar basın ahlakından uzaksın ki bu ülkede MİT’in yaptığı bir operasyona paralelle iş tutarak dünyaya göstermenin gayretine giriyorsun. Bu casusluktur, ajanlıktır. Yargıya suç duyurusunda bulunduk, gereği yapılacaktır. Bunlar dünyadaki ağababalarına gidiyorlar. Nereye gidiyorsanız gidin. Allah’tan başka kimseden korkumuz yoktur" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu da TIR'ların Bayırbucak Türkmenlerine gittiği ifadesine sığınarak "İçinde ne olduğu kimseyi ilgilendirmez, gidilen yol önemlidir" demişti.

Görüntülerin yayınlanmasının ardından jet hızıyla harekete geçen savcılık Can Dündar hakkında 'casusluk' gerekçesiyle soruşturma başlatmış, habere de yayın yasağı gelmişti. Erdoğan da önce 'sorumluların bedelini ödeyeceğini' belirtmiş, ardından da TRT canlı yayınında "Bu haberi yapan kişi bunun bedelini ağır ödeyecek öyle bırakmam onu" demişti.

Can Dündar bu tehdide köşesinden meydan okumuş ve "Devlet memuru değil, gazeteciyiz" demişti.

Dün Dündar hakkında bireysel suç duyurusunda bulunan Erdoğan, ünlü gazetecinin biri ağır iki kez müebbet ve 42 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etmişti.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HDP'den Şok Çağrı; Çözümün Adresi İmralı! AKOM'dan İSTANBUL için UYARI! İstanbul'daki Bombalı Saldırıyı Bakınız Kim Yapmış!.. BM'DEN DÜNYAYA "SU" UYARISI!.. O Akademisyenlerin Arkasında PKK Çıktı! Akdoğan Açıkladı: 'Anketlere Göre Tek Başına İktidar.. ŞOK!.. HARP OYUNU DEDİLER..."BALYOZ" ÇIKTI!.. Siirt'ten Gelen Haberler İyi Değil!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Polise Silahlı Saldırı! SON DURUM...