Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2643 görüntülenme )

İşler Sarpa Sarınca Erdoğan'dan inanılmaz "U" dönüşü

'Yardım taşındığı' savunulan MİT TIR'larında silah ve mühimmat görüntülerinin yayımlanmasının ardından Cumhuriyet gazetesi ve Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ı hedef gösteren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, suçu bir kez daha basına yükledi.
 Sivas'ta yaptığı mitingde konuşan Erdoğan, "Bir gazete utanmadan diyor ki: İçinde silah olmadığını söyleyen Erdoğan diyor. Var veya yok koyalım bir kenara. Sen o kadar basın ahlakından uzaksın ki bu ülkede MİT’in yaptığı bir operasyona paralelle iş tutarak dünyaya göstermenin gayretine giriyorsun. Bu casusluktur, ajanlıktır. Yargıya suç duyurusunda bulunduk, gereği yapılacaktır. Bunlar dünyadaki ağababalarına gidiyorlar. Nereye gidiyorsanız gidin. Allah’tan başka kimseden korkumuz yoktur" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu da TIR'ların Bayırbucak Türkmenlerine gittiği ifadesine sığınarak "İçinde ne olduğu kimseyi ilgilendirmez, gidilen yol önemlidir" demişti.

Görüntülerin yayınlanmasının ardından jet hızıyla harekete geçen savcılık Can Dündar hakkında 'casusluk' gerekçesiyle soruşturma başlatmış, habere de yayın yasağı gelmişti. Erdoğan da önce 'sorumluların bedelini ödeyeceğini' belirtmiş, ardından da TRT canlı yayınında "Bu haberi yapan kişi bunun bedelini ağır ödeyecek öyle bırakmam onu" demişti.

Can Dündar bu tehdide köşesinden meydan okumuş ve "Devlet memuru değil, gazeteciyiz" demişti.

Dün Dündar hakkında bireysel suç duyurusunda bulunan Erdoğan, ünlü gazetecinin biri ağır iki kez müebbet ve 42 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etmişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ