5672 görüntülenme23 Mart 2019
Artvin il merkezine gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, valilik önünde partililere seslendi. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada Katarlılara özelleştirme yoluyla verilen Sakarya Tank Palet askeri fabrikasının satışına karşı çıkarak ‘Bu fabrika bizim namusumuzdur’ dedi. Kılıçdaroğlu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle;

‘50 MİLYON DOLAR BULAMAZSAM BIRAKIRIM’

“Silah fabrikası bizim , tank yapacak biziz. Ama bize satacaklar. Akıl var mantık var. Sayın Erdoğan Katar ordusuyla yaptığın sözleşmeyi iptal et. Bu kardeşin bir hafta içinde 50 milyon doları bunulmazsa siyaseti bırakacağım”.

ERDOĞAN ’50 MİLYON DOLAR LAZIMDI, FABRİKAYI KATAR’A KİRALADIK’ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya mitinginde Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesi hakkında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya’daki Tank Palet Fabrikasının satılmadığını, BMC’ye ‘kiralandığını’ söyledi.

ERDOĞAN: ‘SATMADIK KİRALADIK’

Fabrikanın satılmadığını ama kiralandığını belirten Erdoğan, “Arifiye'de ana bakım fabrikası fırtına obüsü poyraz mühimmat aracı çeşitli paletli araçlar dürbünler üreten önemli bir tesistir. Gereken yatırımları yapmak modernizasyonu gerçekleştirmek üzere BMC'nin yüzde 50-50 Katar ile orada ortaklığımız var, Aynı ortaklığı buraya da taşıdık. 25 yıllığına burayı BMC'ye yani Katar Türk iş birliği olan yere kiraladık” ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘YATIRIM YAPMAMIZ GEREKİYORDU’

“Arifiye'de ana bakım fabrikası fırtına obüsü poyraz mühimmat aracı çeşitli paletli araçlar dürbünler üreten önemli bir tesistir. Savunma sanayimizdeki önemli bir yeri olan bu tesisi modernize etmemiz ve daha etkin kullanmamız şart hale gelmiştir."

’50 MİLYON DOLAR GEREKİYOR, BU YÜZDEN KİRALADIK’

"Bunları sadece kamu hizmetleriyle gerçekleştirmeye kalktığımızda en az 50 milyon dolar gerekiyor. Biz çok daha farklı adım attık. Gereken yatırımları yapmak modernizasyonu gerçekleştirmek üzere BMC'nin yüzde 50-50 Katar ile orada ortaklığımız var, Aynı ortaklığı buraya da taşıdık. 25 yıllığına burayı BMC'ye yani Katar Türk iş birliği olan yere kiraladık."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ