Erdoğan, MHP ile kurulan ittifaka dikkat " Biz şu anda MHP ile bu azami müşterekler üzerinden temennim odur ki, inşallah pazara kadar değil mezara kadar bir ittifakı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan ana başlıklar şöyle:

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN SARSILMASI BEKAMIZI TEHLİKEYE SOKAR"

“İlkeler yerine ihtirasların yönettiği muhalefet ülkemizin talihsizliği ise AK Parti ve Cumhur İttifakı ülkemzin teminatıdır. Son 5-6 yıldır maruz kaldığımız saldırılar AK Parti ile ülkemizin kaderini bütünleşmiştir. AK Parti'nin tökezlemesi demek Türkiye'nin sarsılması demektir. Cumhur İttifakı'nın sarsılması demek ülkemizin bekasının tehlikeye girmesi demektir.”

‘BİZİMKİSİ PAZARA KADAR DEĞİL MEZARA KADAR İTTİFAK’

“Bizimki çıkar değil beka ittifakı. Menfaat birlikteliği değil ilke ve prensip birlikteliğidir. CHP'nin yanındakilerle ittifakında ise şer ittifakıdır, o da azami bir şer ittifakıdır. Bunu özellikle böyle bilmemiz lazım. 24 Haziran seçimlerindeki başarımızla Türkiye düşmanlarının heveslerini kursaklarında bıraktık. Biz şu anda MHP ile bu azami müşterekler üzerinden temennim odur ki, inşallah pazara kadar değil mezara kadar bir ittifakı sürdüreceğiz.”

‘HALKIMIZA TEPEDEN BAKMAYALIM, TEVAZU SAHİBİ OLALIM’

“ Bunu da vatandaşlarımızın gönüllerine dokunarak gerçekleştireceğimize inanıyorum. Kapısı çalınmadık ev, hali hatırı sorulmadık vatandaş, eli sıkılmadık seçmen bırakmayacağız. Halkımıza tepeden bakmayalım. Tevazu bizim her şeyimiz. Arkamda tevazu samimiyet gayretle, önce millet, önce memleket yazıyor. Bizde tevazu olması lazım, samimiyet, gayret olması lazım”.


"ATATÜRK SAĞ OLSAYDI BUNLARI HESABA ÇEKERDİ"

“Cumhuriyetle beraber kurulduk diyenler yerlerde sürünüyor, biz Atatürk'ün partisiyiz diyenler yerlerde sürünüyor. Çünkü onlar bugüne kadar Atatürk'ü istismardan başka bir şey yapmadılar. Zaten sağ olsa onları hesaba çeker, vaka bu.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen kabullerde Erdoğan, kentte yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
MHP BAŞKAN YARDIMIZI ‘İTTİFAK 72 YIL DAHA SÜRECEK’ DEMİŞTİ

AKP’nin Başkent’teki belediye başkanı adayı Mehmet Özhaseki, Ankara’da faaliyet gösteren yaklaşık 500 kişilik sanayici esnafıyla İvedik OSB Yönetim Binası’ndaki salonda buluştu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, AKP-MHP ittifakının 72 yıl daha süreceğini ifade etti, “Cumhur İttifakı 2071 yılına kadar yapılmış bir ittifaktır” dedi.

‘İTTİFAK HEP SÜRECEK’

Sanayicilere hitaben bir konuşma gerçekleştiren Yıldırım, AKP-MHP ittifakının biteceği tarihi açıkladı. Yıldırım, “MHP olarak biz Ankara’da önceki dönem Çevre Bakanımız Mehmet Özhaseki’yi, Yenimahalle’de de Veysel Tiryaki’yi aday olarak gösterdik, ittifakın adayı olarak kabul ettik. Cumhur İttifakı 2071 yılına kadar yapılmış bir ittifaktır” dedi.

Kaynak: Yeniçağ/TRT/AA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ