3233 görüntülenme12 Temmuz 2020
Akit TV'de Fatin Dağıstanlı, sunduğu programda Ayasofya'nın ibadete açılmasının ardından "Bunun arkasına hilafet gelmeli" çağrısında bulundu. Konuk Msa Biçkioğlu da Dağıstanlı'yı destekledi.

MÜZEDEN CAMİYE ŞİMDİ HİLAFET
Atatürk’ün imzasıyla 1934 yılında müzeye çevrilen Ayasofya, geçtiğimiz günlerde Danıştayın kararı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla statüsü değiştirilerek ibadete açıldı.

AKİT TV ‘ŞİMDİ ARTIK HİLAFET GELMELİ’
Musa Biçkioğlu'nun konuk edildiği programda Fatin Dağıstanlı, Ayasofya ile ilgili olarak, “Şu mesaj önemliydi, bunun arkasına bir hilafet gelmeli, ben bunu önemsiyorum çünkü. Ki siz çok iyi analiz ettiniz. Bunun hem siyasal hem ekonomik çok büyük bir getirisi de olacak Türkiye bağlamında. Hem de ümmet için de önemli bir gelişme olacak” dedi.

AKİT TV ‘HİLAFET GELİRSE SORUNLAR ÇÖZÜLÜR
Biçkioğlu ise buna karşılık, “Hilafetle ilgili şöyle bir sorundan da kurtulacağız Anadolu üzerinden bizim milletimizle ilgili söyleyeceğim şey önemli. Bir hilafet müessesemiz vardı, der Müslümanlar bizimle karşılaştıklarında. Siz bu hilafet müessesesini evet taşıdınız, hakkını verdiniz ama yok ettiniz, ortadan kaldırdınız diye bir suçlama da var bize yönelik. Bu suçlamadan kurtulmanın zamanı da geldi. Ayasofya üzerinden Fetih, Fatih, İstanbul ve bizim Gayri Müslimleri de himaye edişimizin sembolüdür bu” diye konuştu.

Kaynak: Halk Tv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ