16173 görüntülenme28 Haziran 2018
Bahçeli'nin gazetecileri hedef gösterdiği ilana bir tepki de hükümete yakın medyadan geldi.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gazetecileri hedef alan ilanına Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk de tepki gösterdi.

Kemal Öztürk, Bengütürk TV'de yayınlanan bu ilanı eleştirerek, suçlamayı reddettiğini söyledi.Bahçeli'ye yakıştıramadığını da belirten Öztürk, "İnsanların can güvenliğini, işini, aşını tehlikeye sokacak bir ilandır bu" ifadelerini kullandı.Kemal Öztürk'ün bugünkü köşe yazısından ilgili bölüm şu şekilde:

"CAN GÜVENLİĞİ TEHLİKEDE"

"MHP lideri Devlet Bahçeli adıyla ve fotoğrafıyla dün gazetelere bir ilan verildi. Benim de adımın olduğu, onlarca gazeteci, yazar, akademisyen, kamuoyu araştırmacısı seçim öncesinde MHP’nin “parçalanması” için yoğun çaba harcadığı iddia edildi ve kınandı. Şahsen benim böyle bir amacım, hedefim asla olmadı. "

"Suçlamayı reddediyorum.Seçimlerden hemen sonra, böyle bir ilanla kişilerin hedef gösterilmesi, ne toplumsal barışa, ne huzura, ne de sükunete katkı sağlar. İnsanların can güvenliğini, işini, aşını tehlikeye sokacak bir ilandır bu. Çok yadırgadım ve yakıştıramadım. "

NE OLMUŞTU?

Bahçeli, MHP'nin sosyal medya hesapları be ve Bengütürk'te yayınlattırdığı mesajında aralarında Yeniçağ yazarlarının da olduğu gazetecilere sitem etti.

Devlet Bahçeli, Erdoğan'ı destekleyerek girdiği seçimlerde yüzde 11 oy almasını "tarihi bir başarı" olarak değerlendirdikten sonra bir mesaj yayınladı. Bahçeli mesajında seçim süreci boyunca kendisini eleştiren gazeteci ve anket firmaları sahiplerine sitem etti. Bahçeli'nin kendisini eleştiren kişileri isim listesi olarak yayınlatması dikkat çekti.

MHP'ye yakınlığıyla bilinen Bengü Türk kanalının internet sitesinde de yayınlanan videoda Bahçeli, aralarında gazeteci, yazar, anket şirketi sahibini MHP’ye iftira atma ve kötülemekle suçladı.

'YAZDIKLARINI YAPTIKLARINI YIKTIKLARINI UNUTMAYACAĞIZ'

Bahçeli, mesajında “Aşağıdaki isimleri yazılmış zevat-ı muteber (!) aylar süren yoğun ve yorucu bir iftira kampanyasından yüzlerinin akıyla çıktılar (!). Allah var ya, partimizi yılmadan kötülediler. Yüksünmeden ithamlarını sıraladılar. Yorulmaksızın MHP husumetini derinleştirdiler. Kendilerine çok şey borçluyuz (!). Yaptıklarını, yazdıklarını, yıktıklarını, yorumlarını hiç unutmayacağız” ifadelerine yer verdi.

"Sayısız iftiranıza teşekkür ederim” diyen Bahçeli'nin yayınladığı isimler şöyle:

Uğur Dündar (Sözcü), Yılmaz Özdil (Sözcü), Rahmi Turan (sözcü),
Emin Çölaşan (Sözcü), Necati Doğru (Sözcü), Soner Yalçın (Sözcü),
Namık Kemal Zeybek (Anayurt), Birgül Ayman Güler (Aydınlık),
İsmet Özçelik (Aydınlık), Mehmet Yuva (Aydınlık),

Oktay Ekşi (aydınlık), Oktay Yıldırım (Aydınlık), Rafet Ballı (Aydınlık),
Rıza Zelyut (Aydınlık), Sabahattin Önkibar (Aydınlık),
Ahmet İnsel (Cumhuriyet), Ali Sirmen (Cumhuriyet),
Aslı Aydıntaşbaş (Cumhuriyet), Aydın Engin (Cumhuriyet),
Erdem Gül (Cumhuriyet), Hikmet Çetinkaya (Cumhuriyet),
Kadri Gürsel (Cumhuriyet), Orhan Bursalı (Cumhuriyet),

Özgür Mumcu (Cumhuriyet), Öcal Uluç (Gözlem), Nagehan Alçı (Habertürk),
Nihal Bengisu Karaca (Habertürk), Oray Eğin (Habertürk),
Sevilay Yılman (Habertürk), Abdulkadir Selvi (Hürriyet),
Ahmet Hakan (Hürriyet), İsmail Saymaz (Hürriyet), Taha Akyol (Hürriyet),
Etyen Mahçupyan (Karar), Mehmet Ocaktan (Karar),

Can Ataklı (Korkusuz), Hüsnü Mahalli (Korkusuz), Ümit Zileli (Korkusuz),
Mehmet Tezkan (Milliyet), Hıncal Uluç (Sabah), Hilal Kaplan (Sabah), Melih Altınok (Sabah), Nuh Albayrak (Star), Adnan İslamoğulları (Türkiye’de Yeniçağ),

Agah Oktay Güner (Türkiye’de Yeniçağ), Ahmet Gürsoy (Türkiye’de Yeniçağ),
Ahmet Takan (Türkiye’de Yeniçağ), Arslan Bulut (Türkiye’de Yeniçağ), Burhan Ayeri (Türkiye’de Yeniçağ), Orhan Uğuroğlu (Türkiye’de Yeniçağ),

Yavuz Selim Demirağ (Türkiye’de Yeniçağ), Güngör Mengi (Vatan),
Kemal Öztürk (Yenişafak), Hakan Bayrakçı (SONAR), Bekir Ağırdır (KON-DA), Özer Sancar (METROPOL), Faruk Acar (ANDY-AR), Murat Gezici (GEZİCİ), İbrahim Uslu (ANAR), Gürkan Hacir (CNN TÜRK),

Murat Sarı (KONSENSÜS), Mehmet Murat Pösteki (ORC), Mehmet Ali Kulat (MAK), Ahmet Kasım Han (KADİR Has Üniversitesi), Doç Dr. Barış Doster (Marmara Üniversitesi), Tanju Tosun (Ege Üniversitesi), Şaban Sevinç (Halk TV), İsmail Dükel (Halk TV), İsmail Küçükkaya (FOX TV), Fatih Portakal (FOX TV).

İSMAİL SAYMAZ'DAN YANIT

Söz konusu 70 isimden biri olan Saymaz, kişisel Twitter hesabında "MHP lideri Bahçeli, aralarında olduğum bir grup gazeteci hakkında ilan yayınlayarak, seçimde partisine iftira attığımızı iddia etmiş. İftira attığım suçlamasını reddediyor, haksızlık sayıyorum. Ben sadece mesleğim gereği bilgi verdim, tahlil ve kritik ettim" paylaşımını yaptı.

Saymaz'ın paylaşımı kısa sürede binlerce kullanıcı tarafından takipçilerine aktarıldı.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ