Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2330 görüntülenme )

IŞİD Hedefleri Vuruldu!

TSK açıkladı!

Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye'ye atış hazırlığında olduğu belirlenen IŞİD terör örgütüne ait 33 hedefin TSK ve Koalisyon güçleri tarafından imha edildiğini açıkladı.

TSK’dan yapılan açıklamada, 19 Haziran 2016 tarihinde Suriye Kuzeyinde Türkiye'ye yönelik atış yapma hazırlığında olduğu tespit edilen IŞİD Terör Örgütüne ait silah mevzii, Katyuşa ve havan silahlarından oluşan 33 adet hedefin Türk Silahlı Kuvvetlerine ait Fırtına obüsleri ve Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA) atışları ile Koalisyon uçakları tarafından yapılan 2 Hava harekâtı sonucunda imha edildiği kaydedildi.

Yapılan atışlarda ilk tespitlere göre 23 IŞİD terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği; 3 bina, 1 savunma mevzii ve 1 tanksavar roketi imha edildiği belirtildi. 

Öte yandan, Yeni Yaban bölgesinin muhaliflerce ele geçirildiği ifade edildi.(ajanslar)

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nasıl bir tehditle karşı karşıyayız, biliyor musunuz? O Bölgeler Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi! Ve MHP BÜYÜK KURULTAY Tarihi İLAN EDİLDİ! Sedat Peker'den OLAĞANÜSTÜ Beyanat! ŞOK! MECLİS'TE BÜYÜK SATIŞ Gülen ve Emre Uslu İçin Şok Karar Türk Askeri Başika’dan Tamamen Çekiliyor! Türk Ordusu demek üç beş kişi midir?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
TBMM'de BİR İLK!