Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2333 görüntülenme )

IŞİD Hedefleri Vuruldu!

TSK açıkladı!

Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye'ye atış hazırlığında olduğu belirlenen IŞİD terör örgütüne ait 33 hedefin TSK ve Koalisyon güçleri tarafından imha edildiğini açıkladı.

TSK’dan yapılan açıklamada, 19 Haziran 2016 tarihinde Suriye Kuzeyinde Türkiye'ye yönelik atış yapma hazırlığında olduğu tespit edilen IŞİD Terör Örgütüne ait silah mevzii, Katyuşa ve havan silahlarından oluşan 33 adet hedefin Türk Silahlı Kuvvetlerine ait Fırtına obüsleri ve Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA) atışları ile Koalisyon uçakları tarafından yapılan 2 Hava harekâtı sonucunda imha edildiği kaydedildi.

Yapılan atışlarda ilk tespitlere göre 23 IŞİD terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği; 3 bina, 1 savunma mevzii ve 1 tanksavar roketi imha edildiği belirtildi. 

Öte yandan, Yeni Yaban bölgesinin muhaliflerce ele geçirildiği ifade edildi.(ajanslar)

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Genelkurmay Başkanlığı'ndan SANCAKTEPE Açıklaması! Beyaz'a Bir Darbe de Kanal'dan! Dikkat! Meteoroloji'den KRİTİK UYARI! PKK'dan Büyük Kışkırtma! Sol Kolunuz Uyuşuyorsa Eğer, Bir Bakınız... Mardin'de Patlama! Bekir Bozdağ'dan Hocaefendisine AĞIR BENZETME! Şehit babası Erdoğan ve Demirtaş’a Seslendi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İstanbul Üniversitesi'nden IŞİD Açıklaması!