Genel
08 Aralık 2016 ( 2449 görüntülenme )

IŞİD'den İntihar Saldırısı!

Çok sayıda ölü ve yaralı var...

IŞİD, Suriye'nin Haseke kentinde bir düğüne intihar saldırısı düzenledi. Saldırı sonucu ilk belirlemelere göre aralarında kadın ve çocukların da olduğu 22 kişi yaşamını yitirdi, 33 kişi yaralandı.

Haseke'nin Salah mahallesinde yapılan bir düğüne saat 21.00 sularında IŞİD tarafından intihar saldırısı düzenlendi. Saldırı sonucu ilk belirlemelere göre 22 kişi hayatını kaybetti, 33 kişi yaralandı. Ölenler arasında kadın ve çocukların da olduğu öğrenilirken, yaralılar Haseke ve Kamışlı'daki hastanelere kaldırıldı.

Ölü sayısının artmasından endişe edilirken, yaralılar için kentte kan anonsu yapıldı.

HASEKE BELEDİYE BAŞKANI: İNTİHAR BOMBACISI KENDİNİ PATLATTI

Sputnik’e konuşan Haseke Belediye Başkanı Muhammed Zaalan Ali, intihar saldırısında en az 22 kişinin hayatını kaybettiğini, 33 kişinin de yaralandığını söyledi. Ölü sayısının artmasından endişe edildiğini belirten Belediye Başkanı, "İntihar bombacısı düğünün resepsiyon salonuna 400 metre mesafede kendisini patlattı" dedi.

KENTE GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINA ALINDI

Saldırı sonrası kente giriş ve çıkışlar kontrol altına alınırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Arap, Kürt ve Hristiyanların yaşadığı Haseke kentinin bir bölümü PYD’nin, bir bölümü de Suriye ordusunun elinde bulunuyor. YPG ve Suriye ordusu geçtiğimiz yılın Mayıs ayında IŞİD’i kentten tamamıyla çıkartmıştı.

(sputniknews)

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ