Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2622 görüntülenme )

İşe Bakın! Karar Açıklandı... Can Dündar ŞOK'ta! AKP de ŞOK'ta!

Allah Allah...
MİT TIRLARI İLE İLGİLİ ŞOK KARAR
 
Can Dündar "devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak" tan suçlu bulundu. 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 
Mahkeme Erdem Gül'ü de "devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak" tan suçlu buldu ve 5 yıl hapis cezasına çarptırdı.
MİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin görüntü ve haber yayınladıkları gerekçesiyle yargılanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Erdem Gül hakkında mahkeme kararını açıkladı.


GİZLİ KALMASI GEREKEN BİLGİLERİ TEMİN VE AÇIKLAMA SUÇU OLUŞTU

Heyet, " Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk maksadıyla temin etmek ve açıklamak" suçuna ilişkin kararında ise "Sanıkların başka bir devletle veya terör örgütüyle anlaşma olgusunun dosya kapsamı itibariyle hukuka uygun şekilde elde edilmiş delillerle ispat edilemediği" ifadelerini kullandı.
 
Mahkeme, " Eyleminin oluş ve kabule göre bir bütün halinde devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibariyle gizli kalması gereken bilgileri temin etmek ve açıklamak" suçları kapsamında değerlendirilmesi gerektiği vurgulandı. 

CAN DÜNDAR'A 5 YIL 10 AY HAPİS CEZASI

Bu nedenle " Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibariyle gizli kalması gereken bilgileri açıklamak" suçundan sanık Can Dündar, önce 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın geçmişi, sabıkasız oluşu ile cezanın geleceği üzerindeki etkileri dikkate alan heyet, Dündar'ın lehine cezasını 5 yıl 10 ay hapis cezasına indirdi.

ERDEM GÜL'E 5 YIL HAPİS

Sanık Erdem Gül ise aynı suçtan ve aynı gerekçelerle önce 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı, Gül'ün bu cezası da yine sabıkasız oluşu nedeniyle 5 yıl hapis cezasına indirildi. Heyet, hükümle birlikte her iki sanık hakkındaki yurtdışına çıkış yasağını da kaldırdı(DHA).
 
Haber işte böyle…
 
Can Dündar ve Erdem GüL’e neden ceza verildi? MİT TIRLARI SURİYE’YE SİLAH TAŞIYOR HABERİ YAPTIĞI İÇİN!
 
Suçu ne? Devletin gizli kalması gereken bilgileri yayın yoluyla açıklamak!
 
Yani?
 
Yani MİT TIRLARI silah taşımış ve bu da mahkeme kararı ile tescillenmiş oldu!
 
Peki bu silahlar kime gitmiş? Şimdi kamuoyu onu öğrenmek istemeyecek mi?
 
Bir ara Başbakan Davutoğlu, “o silahlar Türkmenlere gitti” demiş ama şu an ki Başbakan Yardımcı Tuğrul Türkeş “ vallahi de billahi de Türkmenlere o silahlar gitmedi” diyerek Başbakan’ı yalanlamıştı…
 
 
Peki ya o silahlar IŞİD’e gitmişse!..
 
IŞİD de kendi yurdumuzda bizleri bombaladığına göre, eğer ki bu silahların IŞİD’e gittiği kanıtlanırsa o zaman AKP ne durumuna düşer, bunu hiç düşündünüz mü?
 
Bu coğrafyada hiçbir şey gizli kalmaz, yakında bu da ortaya çıkar…
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ