Reklamlar
Anasayfa » Haber
29 Ağustos 2017 ( 2700 görüntülenme )

İŞE BAK!.. GÖKÇEK PAYLAŞTI... ANINDA OFSAYT!..

Yine Gökçek yine yanlış


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek, sosyal medyada bir fotoğraf paylaşarak bu fotoğrafın Arakan’da yaşayan Müslümanlara işkence yapıldığını gösterdiğini iddia etti.

GÖKÇEK MYANMAR DEDİ AMA...

Fotoğrafta yerde yüz üstü yatan çocukların elleri üzerinden geçen motosiklet sürücüsünün yer aldığı paylaşımlarda “Arakanda Katliam Var” etiketinin de kullanılması dikkat çekti. 

MYANMAR DEĞİL HİNDİSTAN

Teyit.org’tan Ali Osman Arabacı’nın araştırmasına göre; fotoğrafın Myanmar’ın Arakan bölgesindeki Müslümanlara işkence yapıldığını gösterdiği iddiası doğru değil. Söz konusu fotoğraf 2009 yılında Hindistan’da bir devlet okulundaki karate gösterisi sırasında çekilmişti.

CNN’in yaptığı haberde Tamil Nadu eyaletinde gerçekleştirilen gösteri sırasında kimsenin yaralanmadığı ve gösterinin velilerden izin alınarak yapıldığı belirtiliyor. Fotoğrafın 2009 yılından itibaren dolaşımda olduğu ve çeşitli yerlerde kullanıldığı fark edilebiliyor.

HİNDİSTAN'DA ÇEKİLMİŞ AMA GÖKÇEK'İN MYANMAR DİYEREK PAYLAŞTIĞI O RESİM:
Kaynak: Odatv

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KOZMİK ODA DOSYASI AÇILDI! BARZANİ FENA DÖKÜLDÜ: GERİ DÖNÜŞ YOK!.. Rusya’dan Musul Uyarısı! Aydın Doğan için FLAŞ KARAR! Rusya Açıkladı! ABD Eğitti, IŞİD'e Komutan Oldu! Bahçeli'nin BU SÖZLERİ AKP'yi KARIŞTIRIR... GMAİL'DE YENİ DÖNEM BAŞLADI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ABD'den Erdoğan'ın Korumalarına ŞOK!