Politika
07 Aralık 2017 ( 1492 görüntülenme )

İŞE BAK!.. FETÖ AVUKATI DA KANDIRILMIŞ!..

ERDEMLİ: BİZİ ALDATTILAR


Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in tutuklu avukatı Orhan Erdemli hakkındaki soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. 

İddianamede, Erdemli’nin “Terör Örgütü kurmak ve yönetmek” suçlamasıyla cezalandırılması istendi. 

FETÖ'nün avukat biriminin Emniyet'teki bir kadro tarafından idare edildiğini söyleyen Erdemli, eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in avukatı Nurullah Albayrak'ı ABD'ye Fetullah Gülen'in yanına gönderdiğini anlattı.

Erdemli iddianameye giren ifadesinde şu bilgileri verdi: 

“AVUKAT İMAMLARI”

“2008 yılında Fetullah Gülen'in avukatlar birimi olarak bir birim kurulduğunu ilk avukatlar imamı Aziz Gürcan'dan öğrendik. Aziz Gürcan büromuza gelerek bize ‘Siz bugüne kadar başıboş çalışmışsınız. Bundan sonra bizim sözümüze göre iş yapacaksınız. Bizim söylediğimiz davalar açılacak, bizim söylediğimiz basın açıklamaları yapılacak' şeklinde açıkça itaat talebinde bulundu.” 

“ISLAK İMZALI VEKALET”

"Bu süreçte Nurullah Albayrak'ın Amerika'ya, duyduğum kadarıyla Emniyet Müdürü Ramazan Akyürek tarafından gönderilerek Fetullah Gülen'den ıslak imzalı vekalet aldığını öğrendik. Zaten Nurullah Albayrak, Ramazan Akyürek'in de avukatı idi.”

“BİZ DE İNANDIK”

“ Ben avukat biriminin bu olaylar nedeniyle Emniyet'teki bir kadro tarafından yönetildiği düşüncesine kapıldım. Nurullah Albayrak, Fetullah Gülen'in avukatlığına başladıktan sonra uzun bir süre bizimle kontak kurmadı. Daha sonra 17 – 25 Aralık sürecine yakın bir tarihte gelerek bizimle tanıştı. Fetullah Gülen'den ıslak imzalı vekaletini gösterdi.”
Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ