Genel
13 Ağustos 2017 ( 3226 görüntülenme )

İŞE BAK!.. FEHMİ KORU YAZDI... BAHÇELİ'DE SONUN BAŞLANGICI!..

Koru: Bahçeli, AKP çatısı altında mı seçime girecek?


Gazeteci Fehmi Koru, Meral Akşener’in kuracağı siyasi partinin kulisleri hareketlendirdiğini ifade ettiği yazısında Bahçeli’nin sessizliğine dikkat çekti.

Bir dönem Hükümet medyasının önde gelen isimlerinden olan Fehmi Koru, kişisel internet sitesinde gündeme ilişkin değerlendirmeler yapmayı sürdürüyor. Koru, bugünkü yazısında Meral Akşener’in kuracağı yeni parti üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli’nin baraj altı kalma riskinin olduğuna vurgu yapan Koru, MHP’nin AKP çatısı altında seçimlere gidebileceğini iddia etti.

İşte Koru’nun o yazısı:

"KAMUOYUNDA AKŞENER RÜZGARI"

Nereye gitsem, hangi ortamda bulunsam mutlaka gündeme gelen bir soru var: “Yeni bir siyasi parti kurma çabasına giren Meral Akşener ne yapar?” Soruyu yöneltenlerin önemli bir bölümü, bunu, olumlu bir gelişme beklentisiyle soruyor, başarılı olmasını dilediklerini belli ediyorlar.Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel başkanı Tayyip Erdoğan’ın.. partisi saflarında yer alan bakanlar, milletvekilleri, il ve ilçe başkanlarına dönük platformlarda tekrarladığı.. ‘Metal yorgunluğu’ tespitinin bir başka yüzü bu olsa gerek."

"BAHÇELİ NEDEN SESSİZ"

Bahçeli neden duyarsız kalıyor? Konu üzerinde düşünürken benim aklımı en fazla kurcalayan, MHP’nin –daha doğrusu Devlet Bahçeli’nin– bu arayışa duyarsız ve ilgisiz kalması. Doğrudan partisini ve kendisini ilgilendiren bir konuda bu duyarsızlığın sebebi ne olabilir? Öyle ya… Kurulur ve halktan beklenmedik bir ilgi görürse kendilerine de zararı dokunur diye, görüyoruz, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere AK Parti yetkilileri teyakkuz haline geçmiş bulunuyor. Bu sebeple, ‘metal yorgunluğu’ teşhisi eşliğinde partisini hallaç pamuğu gibi atma hazırlığına girdi 

"BAHÇELİ, AKP İLE KALICI BİR ANLAŞMA MI YAPTI"

7 Haziran seçiminden itibaren eski tavrını değiştirdiği ve AK Parti ile çizgi paylaşımına girdiği görülen Devlet Bahçeli’nin, bunu, kapsamlı bir uzlaşma zemininde gerçekleştirdiği ihtimalidir. Hatırlayalım: 7 Haziran seçimi sonrasında çağrı üzerine Külliye’ye gitti ve seçim hükümetinde yer aldı diye Tuğrul Türkeş’i partiden ihraç eden MHP lideri, milletvekili sayısının yarısını kaybettiği 1 Kasım seçiminin ertesi günü kendisine gelen “Görüşelim” çağrısına olumlu cevap vermiş ve Beştepe’ye giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmüştü.İşte o görüşmede kalıcı bir uzlaşıya varılmış olabilir (mi?)

"BAHÇELİ SEÇİMLERE AKP İLE Mİ GİRECEK"

"12 Eylül (1980) sonrasında tırpan yiyen partilerin liderleri Necmettin Erbakan ile Alparslan Türkeş, ilk iki seçimde partileri yüzde 10 barajına takılınca, 1991 seçimine ittifak yaparak girme kararı almışlardı.Türkeş ve arkadaşları Refah Partisi listelerinden aday gösterilerek seçime girdiler ve ittifak yüzde 17 oy alarak 62 milletvekili çıkardı.Alparslan Türkeş ve arkadaşları seçim sonrasında RP’den ayrılıp kendi partilerine geçtiler.Yapılacak ilk seçimde böyle bir ‘ittifak’ söz konusu olabilir mi? Meral Akşener partiyi kurabilirse halktan göreceği ilgi bu soruya sağlıklı cevap verebilmemizi sağlayacaktır."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ