FETÖ’nün firari imamı Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasına ilişkin 28 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. Mahkeme 24 sanığın beraatine karar verirken, 2 sanığa "görevi kötüye kullanma" suçundan 5 ay hapis cezası verdi. 2 sanığın dosyasının ise ayrılmasına hükmedildi.

HEPSİNE BERAAT

Buna göre, sanıklar Yusuf Gül, Semih Kaman, İsmail Uçar, Bilge Kağan Aksoy, Erkan Külah, Abdulsamet Gürler, Serkan Çoraplı, Ahmet Camgöz, Mehmet Gökcehan Temel, Mustafa Kalkan, Kadir Yılmaz, Yakup Altundağ, Murat Bozdoğan, Kenan Gülbay, Alp Aslan, Gökhan Yücel, Mehmet Akbaş, Hüsrev Arslan, Erol Özdemir, Hakan Kutlu, Serter Koçak, Erhan Cihangir, Ömer Doğan ve eski Başbakanlık müşaviri Ali İhsan Sarıkoca isnat edilen suçlamalardan beraat etti.

SARIZEYBEK: ‘ÖRGÜTÜN ABİLERİ ABLALARI NEREDE
Haber böyle… Emekli albay Erdal Sarızeybek son kitabı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı kitabında AKP’nin FETÖ’yle mücadele stratejisini eleştirdi. İşte o bölüm:

ERDOĞAN: ‘ÜÇ KATLI ÇETE BU’ DEMİŞTİ

Halidi Nakşibendi tarikatının bir kolu olan bu Gülen Cemaati hakkında çok konuşuldu. Işık evleri, ağabeyler, ablalar, imamlar, siyaset ve ticaret sarmalının bir sonucu olarak Türkiye, FETÖ gerçeğiyle karşı karşıya bırakıldı. Başta Cemaat derken F Tipi ve şimdi de FETÖ olan bu yapıyla ilgili çok şey söylendi ama akılda kalıcı bir şema sanıyorum Usta tarafından çizildi; üç katlı bir çete!... Gerçi çete demek FETÖ’yü tam olarak ifade etmiyor olsa da çünkü daha karmaşık ve küresel bir yapı bu, en azından üç katlı olduğu doğru; tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olan bir şebeke!

FETÖ’NÜN KURUCU KADROLARI: ‘ABİLER VE ABLALAR’

İbadet katında yer alan grup aslında Cemaat’in ta kendisi ve çok geniş bir toplum kesimine hitap ediyor. Dini öğretisini Said-i Nursi eliyle Halidi Nakşibendi tarikatından alıyor, tıpkı Adıyaman Menzil gibi. Medyaya düşen çaycı, simitçi, börekçi ya da emekli memur, işçi şeklindeki tanımlamalar aslında işte bu kesim. Toplum zaten bu tabanı iyi biliyor, belki çoğunu tanıyor. Masum dini inançlarla Gülen’e bu kesimin bağlanışı ve büyümesi herkesin gözü önünde oldu, gizlisi saklısı yok. Kaldı ki bunda siyasi iktidarın payı çok büyük. Belediye ve devlet destekli yapılan ve yurdun dört bir köşesinde düzenlenen Türkçe olimpiyatları itici güç oldu, yanında yurtlar, pansiyonlar, dershaneler...

ASIL ŞEBEKE: ABİLER VE ABLALAR

Fazla söze gerek yok çünkü bugünkü siyasi iktidar sahiplerinin “Muhterem Hocaefendi” diye diye masum halkı nasıl bu Cemaat’e yönlendirmiş olduğunu havadaki kuşlar bile biliyor. Temeli ibadet olan bu tabanı önemli çünkü FETÖ’nün devlet içindeki asıl gücü olan tipi bu tabandan seçiliyor. Bana sorarsanız eğer üzerinde durulması gereken Cemaat’in tabanı değil, polisimizi, askerimizi ve gençlerimizi daha okul çağında bu Cemaat çatısı altında örgütleyenler yani F Tipi’ni yaratan Cemaat’in ağabeyleri ve ablaları olmalı...

‘F TİPİNİ YETİŞTİREN ABİLER VE ABLALAR
Gerçekten de Türkiye’nin mücadele stratejisinin hedefinde ekmeğini inançları uğruna paylaşan tabandakiler değil, asıl bu ağabeyler ve ablalar olmalı. Bunlar misyonerden beter misyoner olan bir yapı ve memlekette girmediği yer kalmadı; mahalleler, evler, camiler, vakıflar, dernekler, okullar, yurtlar, pansiyonlar...

Her yere girdiler, her gence el attılar, beyin yıkadılar ve onları tıpkı bir robota dönüştürdüler. Aklı, mantığı ve vicdanı esir alınmış seçilmiş bu kadroyu sonra F Tipi’ne dönüştürüp devletin özellikle istihbarat, yargı ve askeriyede yetki sahibi makamlarına sızdırdılar. Yasadışı dinlemeler, sahte deliller, önemli şahsiyetlerin biyografik istihbaratını yapanlar ve bunları yabancı istihbarat unsurlarına sızdıranlar kimlerdi? İşte bu baştan sona F Tipi...

MİSYONER KADRO

Kendilerine ağabey, abla denilen ve devlet içinde ürkütücü bir istihbarat ağı kuran bu misyoner kadro, Türkiye çapında örgütlü olmasına rağmen nedense hâlâ ortaya çıkarılmış değil. Yoksa bu kriptolar tıpkı Usta’nın akıllı olanlar kaçtı sözüyle ifade ettiği gibi kaçıp gitti mi, kim bilir... Ama aklınızda olsun, ülkemizde kelimenin tam anlamıyla casusluk şebekesini kuranlar işte bu Gülen’in ağabey ve ablalarıdır.

FETÖ’nün asıl kuruluş felsefesini hayata geçirmiş olan bu ağabey ve ablalar, kurucu kadrolar, seçici, arayıcı, bulucu, eğitici ve öğretici kadrolar. Bunların işi şebeke kurmak zaten, örümcek ağı gibi bir şebeke!... Peki nerede şimdi bu abiler ve ablalar ?

Erdal Sarızeybek
Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ