Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi kantininde muhalif öğrencilerin bütün etkinlikleri yasaklanırken, AKP Gençlik Kolları'nın toplantı yaptığı ortaya çıktı.

ÜNİVERSİTEDE AKP TOPLANTISI


Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi kantininde yıllardır muhalif öğrencilerin afiş asmasına bile müsaade edilmezken Eskişehir AKP Gençlik Kolları’nın toplantı yaptığı ortaya çıktı. Bunun üzerine fakültedeki bazı öğrenciler kantini boykot etme kararı aldı. Dekan Prof. Dr. Erhan Eroğlu ise AKP Gençlik Kolları'nın yaptığı toplantıya ilişkin gerekli işlemlerin başlatıldığını ifade edildi.

İHALEYİ ALAN AKP’Lİ
'İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Veli Kavak, AKP Gençlik Kolları'nın toplantısı sonrasında açtıkları boykot standına ve asılan afişlere müdahale edilmediğini söyledi. Kantin işletmesinin yakın zamanda el değiştirdiğini de söyleyen Kavak "İhaleyi alan kişinin oğlunun AKP Gençlik Kolları'na üye olduğu bilgisini edindik" diye konuştu.

Öğrenciler, boykotun sona ermesi için taleplerini "Kantin ihalesini alan şahıslara soruşturma başlatılması ve okulumuzun resmi Twitter hesabından AKP Eskişehir Gençlik Kolları'nın paylaştığı skandal toplantı fotoğraflarını beğendiği için özür mesajı yayınlanması" olarak açıkladı.

DEKANDAN AÇIKLAMA: HABERİMİZ YOK

Dekan Prof. Dr. Erhan Eroğlu, ise AKP Gençlik Kolları’nın yaptığı toplantıdan ne dekanlığın ne de rektörlüğün bilgisi olmadığının altını çizerek gerekli işlemlerin başlatıldığını söyledi.

Kaynak: günboyugazete

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ